Räikkönen do Red Bullu?

Räikkönen do Red Bullu?

Je téměř jisté, že Webber na konci roku opustí Red Bull. Sám majitel týmu Dietrich Mateschitz by rád na jeho místě viděl Kimiho Räikkönena.

O odchodu Marka Webbera se spekuluje už od roku 2010 a nyní je jeho konec téměř jistý. Přesun do některé z horších stájí není pravděpodobný. Kdo jej ale nahradí?

Podle zásad Red Bullu by jej měl nahradit někdo z týmu Toro Rosso. Nabízí se tedy Jean-Éric Vergne a Daniel Ricciardo. O příchodu některého z nich do týmu Red Bull však odborná i laická veřejnost velice pochybuje. Helmut Marko se nedávno zmínil o Hülkenbergovi, který by mohl připadnout v úvahu, a dalším žhavým kandidátem na Webberovo místo je mistr světa z roku 2007 Kimi Räikkönen, jenž pro příští rok zatím nemá žádné angažmá. Jako svého kandidáta číslo 1 má Räikkönena i majitel celého Red Bullu Dietrich Mateschitz, který by ho rád viděl ve voze své stáje.

Co by ale dělal Webber, pokud by se s ním Red Bull opravdu rozloučil? Loni dostal nabídku nahradit pro letošek u Ferrari Felipeho Massu, ale Webber řekl, že je u Red Bullu spokojený. U Ferrari by jej však momentálně nejspíš čekal stejný osud. Sám Webber řekl, že do horší stáje nechce, ale pravděpodobný je přesun do jiné závodní série. Webber je momentálně údajně dokonce v jednání s Porsche pro závodění v silničních vozech.

Pokud se Red Bull skutečně rozhodne Australana vystřídat, opět se roztočí velký přestupový kolotoč mezi top týmy, který loni započal odchodem Michaela Schumachera do důchodu.

Sdílejte na:
Zavřít