Räikkönen: Byla to skvělá sezóna

Räikkönen: Byla to skvělá sezóna

Velmi málo fanoušků by si před začátkem letošního ročníku dokázalo představit, že se Kimi Räikkönen po dvouleté pauze vrátí hned na třetím místě v Poháru jezdců.

Soudě podle formy Michaela Schumachera po jeho návratu v roce 2010 nebyla očekávání vůči Kimimu Räikkönenovi příliš vysoká. Finskému závodníkovi se ale dařilo skvěle, se svým Lotusem vybojoval v Abú Dhabí první vítězství od svého návratu a celkově se umístil na třetím místě v šampionátu jezdců.

Finský závodník obsadil místo hned za jezdci bojujícími o titul – Sebastianem Vettelem a Fernandem Alonsem, zisk bronzové příčky mu nepřekazilo ani to, že v závěrečném závodě na Interlagosu nebodoval. Byl jediným závodníkem, který v letošní sezóně dokončil všechny závody, přičemž v devatenácti z nich bodoval, celkem šestkrát skončil na stupních vítězů.

„Zkrátka jsem se jen snažil co nejlépe odvádět svou práci, pravidelně se nám dařilo bodovat a vyhýbali jsme se incidentům s ostatními jezdci,“ řekl finský pilot. „Nestanovil jsem si pro tento rok žádná očekávání, ale při pohledu na konečné pořadí musím říct, že to byla povedená sezóna, vůz byl skvěle připravený a neměli jsme příliš technických problémů.“

„Pokud jde o výsledky, jistě to mohlo být i lepší, ale stoprocentně jsme si mohli vést i hůře, takže v tomto ohledu jsem spokojený,“ zakončil svým klasickým způsobem rozhovor Räikkönen.

Sdílejte na:
Zavřít