Psychologická hra u Mercedesu bude v Rakousku pokračovat

Psychologická hra u Mercedesu bude v Rakousku pokračovat

Už tento víkend nás čeká další závod, který má stejné favority jako všechny, které už letos máme za sebou. Opět nás tedy patrně čeká bitva mezi jezdci Mercedesu, kteří budou po problémech v Kanadě ještě motivovanější.

Otevřená válka mezi jezdci začala po VC Monaka, kterou vyhrál Nico Rosberg i díky spornému vítězství v kvalifikaci. Jezdci se následně na oko usmířili, ale v Kanadě přišla další hořká pilulka pro Hamiltona, který strávil většinu závodu na druhém místě a poté musel odstoupit kvůli problémům s brzdami.

Rosberg, který nyní zejména díky dvěma Hamiltonovo odstoupením vede šampionát o 22 bodů, si myslí, že zásadní bylo přerušit Hamiltonovo sérii vítězství, kterou měl od Malajsie až do Španělska: „Když za sebou máte výsledky, které teď mám za sebou já, dávám vám to klid. Najednou máte něco navíc, dostáváte se na hranu možností a daří se vám líp, proto je to tak důležité.“

Hamilton se však po dvou nepovedených víkendech během kterých získal jen 18 bodů za druhé místo v Monaku nevzdává a fanoušky o to ujišťuje především prostřednictvím sociálních sítí, kam umisťuje například fotografie z posilovny z hashtagy #nevergiveup, nebo #letsgo. Prostřednictvím Twitteru Hamilton také vzkázal fanouškům i kritikům, že oproti loňské sezóně shodil šest kilo a dostal se tak na ideální váhu 67 kilogramů. 

„Už jsem se dokázal dostat z problémů a dohnat ztrátu jednou a můžu to dokázat znovu. Potřebuji získat další čtyři vítězství v řadě a k tomu směřuji. Udělám vše, co můžu, abych dosáhl těchto výsledků,“ napsal Hamilton na svůj web.

 

Sdílejte na:
Zavřít