První závod šesté sezóny vyhrál Bird

První závod šesté sezóny vyhrál Bird

První závod šesté sezóny šampionátu ABB Formula E v Saúdské Arábii vyhrál Brit Sam Bird s týmem Envision Virgin Racing. Velmi dobře si vedly také nové týmy.

První kvalifikaci vyhrál Alexander Sims s BMW i Andretti Motorsport. Druhý Stoffel Vandoorne s nováčkovským týmem Mercedes-Benz EQ Formula E Team neparně zaostal a jeho kolega Nick de Vries potvrdil dobrou kvalifikační rychlost. Čtvrtý Eduardo Mortara s Venturi.

Závod vyhrál Sam Bird s Envision Virgin Racingem, který svou rychlost ukazoval už v prvních trénincích. Skvělý úspěch zaznamenaly nováčkovské týmy. Druhý totiž na pódiu stanul André Lotterer s TAG HEUER Porsche Formula E Teamem a Vandoorne dovezl vůz na třetím místě pro Mercedes-Benz EQ Formula E Team. Čtvrtý pak obhajoval Nissan e.Dams Oliver Rowland, přičemž jeho týmový kolega Sébastien Buemi (šampion druhé sezóny) nedokončil vůbec, stejně tak jako úřadující šampion Jean-Éric Vergne s DS Techeetah.

Jezdci ani jejich týmy si příliš neodpočinou, protože další závod se jede hned zítra, čímž se završí tzv. double-header, který otevírá sezónu 2019/20.

Sdílejte na:
Zavřít