První den testování: Max Verstappen nejrychlejší

První den testování: Max Verstappen nejrychlejší

Čekaní je u konce, zimní přestávka skončila a královna motosportu se vrací zpět na televizní obrazovky. Nové monoposty dnes poprvé vyjely na trať v Bahrajnu a odstartovaly tak třídenní testování před začátkem dlouhé sezóny.

Všichni odpočítávali dny do konce zimní přestávky, včetně pilotů, kteří dnes opět usedli za volant formule 1. Mohli jsme na trati zpozorovat v průběhu dne skoro všechny jezdce – kromě Sergia Péreze – ať už v dopolední či odpolední části prvního dne testování.

Nizozemský závodník a současný šampion, Max Verstappen, zajel nejrychlejší kolo prvního dne předsezónních testů s časem 1:32.837 na pneumatikách C3.

Těsně za nejrychlejším Verstappenem, se ztrátou 0,029 sekund, se umístil Fernando Alonso ve svém novém voze Aston Martin. Jeho týmový kolega, Lance Stroll, se předsezónního testování nebude účastnit vůbec, kvůli zranění ruky. Do jeho monopostu tak usedl rezervní jezdec Aston Martinu, Felipe Drugovich, a hned 10 minut po startu dopolední části byly díky němu vyvěšeny červené vlajky, jelikož svůj monopost odstavil na trati, kvůli problému s motorem.

Všichni se víceméně vyhnuli problémům a devět z deseti týmů odjelo více než 100 kol. McLaren je právě ten tým, kterému se nepovedlo tuto hranici překonat. V dopolední části usedl za volant nováček Oscar Piastri a odpoledne se vyměnil s Landem Norrisem.

Norris přišel o část svého čtvrtečního testování, jelikož na jeho monopostu museli řešit problém s brzdami.

Zdroje článku:

Redakce SvětFormule.cz (Anna Gregarová)
Sdílejte na:
Zavřít