Prost podporuje dvojici Räikkönen-Alonso

Prost podporuje dvojici Räikkönen-Alonso

Zatímco Michael Schumacher, Felipe Massa či Jackie Stewart očekávají v příštím roce u Ferrari vyhrocené souboje, čtyřnásobný šampión Alain Prost si myslí, že chladný Kimi Räikkönen a horkokrevný Fernando Alonso spolu budou dobře vycházet.

Na startu sezóny 2014 bude mít Ferrari na startu dva mistry světa, Fernando Alonso dominoval sezónám 2005 a 2006, finský pilot Kimi Räikkönen se z vítězství v šampionátu jezdců radoval o rok později. Ferrari také nebude mít po dlouhé době jasnou týmovou jedničku a dvojku.

Ačkoli může být zcela nejzkušenější dvojice ve startovním poli pro Ferrari v sezóně plné změn velkým plusem, jezdci jako Michael Schumacher, Felipe Massa, Jackie Stewart nebo Jenson Button si myslí, že mezi těmito dvěma piloty může dojít k několika konfliktům.

Nicméně francouzský závodník Alain Prost, který moc dobře ví, jaké je to mít silného týmového kolegu, nevidí žádný důvod, proč by partnerství Fernanda Alonsa a Kimiho Räikkönena nemělo fungovat.

„Až příští rok nám ukáže, jak dobré toto rozhodnutí bylo, já ale nevidím jediný důvod, proč by toto partnerství nemohlo fungovat,“ nechal se slyšet čtyřnásobný šampión v Singapuru.

Zatímco Fernando Alonso je znám jako horkokrevný závodník, Kimi Räikkönen je považován spíše za jeho opak, chladný a trpělivý jezdec, který nedělá zbytečné chyby. I jejich rozdílnost může být podle Prosta výhodou. „Mělo by to pro ně být o to jednodušší, protože Kimi je charakterem jiný závodník,“ dodal.

Sdílejte na:
Zavřít