Prost: Novější týmy se neprosadí

Prost: Novější týmy se neprosadí

Čtyřnásobný mistr světa se domnívá, že novější týmy Caterham, Marussia a HRT nemají v nejbližších třech letech šanci prosadit se tak, aby pravidelně bojovaly o umístění na bodech.

Francouzský závodník jistě ví o čem mluví, po zisku čtyř mistrovských titulů v letech 1985, 1986, 1989 a 1993 se pokoušel prosadil i jako šéf vlastní stáje, jež nesla název Prost, ale kvůli problémům s finančními prostředky díru do světa neudělal. Obává se ale, že i nováčkovské týmy z roku 2010 budou mít cestu mezi TOP týmy nesmírně těžkou.

„Prosadit se v dnešní Formuli 1 musí být pro tyto týmy nesmírně těžké,“ říká Alain Prost. „Dovoluji si dokonce tvrdit, že je nemožné, aby jeden z těchto týmů v nejbližších letech dosáhl nějakých výrazných úspěchů.“

„Mohou sice udělat nějaký pokrok, ale otázkou zůstává, jak vysoké jsou jejich cíle? Chtějí-li se v následujících letech posunout mezi pět nejlepších týmů, je to dle mého názoru zcela nemožné,“ myslí si bývalý úspěšný pilot o týmech, které do Formule 1 vstoupily v roce 2010 jako náhrada za odcházející automobilky Honda, BMW a Toyota.

Sdílejte na:
Zavřít