Prokleté San Marino se opět ukázalo

San Marino je pro motorismus snad prokleté. V roce 1994, na okruhu v Imole, zahynuli piloti Formule 1 Ayrton Senna a Roland Ratzenberger, během nedělního závodu třídy Moto2, na okruhu Misano, přišel o život motocyklista Shoya Tomizawa.

Japonec Tomizawa se do problémů dostal v jedenáctém kole při výjezdu ze zatáčky, kdy byl zasažen motocyklem Alexe De Angelise a Scotta Reddinga. Oběma se nic nestalo, Shoya Tomizawa toto štěstí neměl a bezvládně zůstal ležet na zemi. I přes rychlou pomoc záchranářů a okamžité převezení do nemocnice svým zraněním podlehl a v nemocnici dnes odpoledne zemřel. Podle nepotvrzených informací měl poraněnou lebku, několik horních končetin a také vnitřní krvácení.

Tomizawa nebyl žádným nezkušeným motocyklistou, vždyť zvítězil v úvodní Velké ceně Kataru a v celkovém pořadí figuroval na sedmé příčce. Pro tento sport je to další velká rána od dubna 2003, kdy při závodě zahynul Japonec Kató.

O nešťastné zprávě se většina závodníků, ale také osobností okolo motorismu vyjádřila například na svém Twitteru. Promluvil také vítěz závodu MotoGP, Dani Pedrosa. Je to něco neuvěřitelného, právě jsem se to dozvěděl a nikomu nedokáži popsat, jak se nyní cítím,“ řekl Španěl před nástupem na nejvyšší stupínek vítězů.