Proč Webber nedostal nový kontrakt?

Proč Webber nedostal nový kontrakt?

Nedávno bylo oficiálně oznámeno, že Sebastian Vettel podepsal s týmem Red Bull nový kontrakt až do roku 2014. Tým nyní vysvětlil, proč novou smlouvu nedostal i kolega Webber.

„S výkonností Marka jsme velmi spokojeni,“ řekl Christian Horner, šéf stáje Red Bull. „Nachází se ovšem v jiné fázi kariéry, než-li mladičký Sebastian. Je mu již 34 let a má za sebou 160 Velkých cen ve Formuli 1. Ovšem pokud v letošní sezóně prokáže konkurenceschopnost a odhodlání, není důvod s tímto skvělým závodníkem dále nespolupracovat,“ řekl dále.

To šampión Vettel smlouvu ještě platnou měl, přesto dostal od Red Bullu nabídko na podepsání kontraktu nového. „Sebastian je skvělý a nadaný pilot, navíc je velmi mladý a je jasné, že ve Formuli 1 se bude pohybovat ještě dlouho. Zajištění si jeho služeb je pro nás skvělým krokem do budoucna.“

„Mark zkrátka není ve stejné fázi, jako Sebastian, tým od něj potřebuje větší motivaci a chuť do závodů. Oba piloti vědí, že od začátku letošního ročníku dostanu na dráze stejné podmínky. Pokud Mark ukáže, že jeho chuť a konkurenceschopnost je na dobré úrovni, není důvod s ním smlouvu neprodloužit. Brzy mu bude pětatřicet let, čímž však nechci říct, že by byl pro závodění starý, jen se k němu musí přistupovat jinak, než k mladému pilotovi, jakým je Sebastian,“ dodal.

Sdílejte na:
Zavřít