Problémy s telemetrií z Austrálie pokračují i v Malajsii

Problémy s telemetrií z Austrálie pokračují i v Malajsii

V Malajsii pokračují problémy s přenosem telemetrie.

Chyba v přenosu telemetrie z Melbourne není vyřešena ani v Malajsii. „Kvůli opakovaným problémům s přenosem telemetrie nebudeme moc vozy upozorňovat na vlajky a na stav DRS“ vyjádřila se FIA. Zároveň týmům poslala soupis věcí, které nefungují a na co si týmy budou muset dát pozor.

1. Upozornění na červené, žluté, nebo modré vlajky na volantu vozu nebudou fungovat.
2. Po startu závodu bude po druhém kole každému pilotovi automaticky povoleno DRS.
3. Nebudou žádné zprávy o modrých vlajkách v komunikačním systému FIA (Official Messaging System). FIA se bude snažit jak nejlépe bude umět o informování týmu, ale bude to na týmech, upozorňovat piloty na modré vlajky a dohlížet na jejich dodržování.
4. V případě vyjetí Safety Caru bude muset každý pilot manuálně přepnout vůz na Safety Car mód hned jak uvidí upozornění v podobě SC tabulí a vlajek podél trati.
5. V případě vyjetí Safety Caru, vyvěšení vlajek, nebo deště, bude pilotům zobrazena zpráva „DRS zakázáno,“ ale FIA ho nebude moci doopravdy deaktivovat. Piloti tedy musí sami nepoužívat DRS, dokud se neobjeví zpráva „DRS povoleno.“

Na týmy a piloty tedy připadají povinnosti, kterým doteď nemuseli věnovat pozornost. V Austrálii to ale vše proběhlo bez komplikací, zítřejší závod v Malajsii by tedy měl být bez problémů také.

 

Sdílejte na:
Zavřít