Pro Renault bude testovat Heidfeld

Pro Renault bude testovat Heidfeld

Německý pilot bude v Jerezu testovat pro stáj Renault, nahradí tak zraněného Poláka Roberta Kubicu, který začátkem tohoto týdne tvrdě havaroval při rally.

Je velmi pravděpodobné, že polský talent začátek nového ročníku Formule 1 nestihne, takže jej v kokpitu francouzského Renaultu bude muset někdo nahradit. Stáj zatím žádné jméno oficiálně nepotvrdila, k dispozici má celkem pět rezervních pilotů. V nadcházejícím testovacím období v Jerezu dostane příležitost Němec Nick Heidfeld, bývalý pilot BMW a Sauberu.

Heidfeld včera uzavřel dohodu s Renaultem, nakonec bude pro francouzský tým přímo v Jerezu testovat. Vitaly Petrov bude testovat podle plánu, ve čtvrtek a pátek. Je také pravděpodobné, že do kokpitu Renaultu usedne ještě před startem nové sezóny Bruno Senna, který je s náhradou Roberta Kubici také spojován.

Majitel týmu Gerard Lopez potvrdil, že na oznámení stájového kolegy Vitaly Petrova si budeme muset počkat až po testovacím období, dříve nic oficiálně oznámeno nebude. „Musíme počkat až na výsledky testovacích jízd, pokud bude své zkušenosti v našem voze pravidelně dokazovat Nick Heidfeld, dostane příležitost on, pokud se ale ukáže Bruno Senna, nevidím žádný důvod, proč jej neangažovat,“ přiznal před startem druhého testovacího období ve Španělsku.

Sdílejte na:
Zavřít