Při Velké ceně Kanady tragicky zahynul traťový maršál

Velmi smutná zpráva obletěla svět Formule 1 po Velké ceně Kanady, jeden z traťových maršálů skončil při odklízení vozu Estebana Gutiérreze pod koly jeřábu a svým zraněním v nemocnici bohužel podlehl.

Traťový maršál byl okamžitě transportován do nemocnice, kde svým zraněním bohužel podlehl. Podle očitých svědků zakopl osmatřicetiletý muž, když běžel vedle jeřábu a společně s dalšími maršály přidržoval monopost mexického závodníka Gutiérreze, který předtím havaroval.

Ačkoli pomoc byla na místě jen několik sekund poté a maršál byl okamžitě naložen na nosítka, bohužel mu již nikdo nestačil pomoci.

Od roku 2000 je to již třetí případ úmrtí traťového komisaře, v roce 2000 v Itálii zahynul Paolo Ghislimberti, kterého zasáhlo kolo uvolněné od jednoho z monopostů, o rok později v Austrálii podlehl svým zraněním Graham Beveridge, kterého též zasáhlo ulomené kolo po kolizi Jacquese Villeneuvea a Ralfa Schumachera.