Překvapení se nekoná, je to oranžová papája – McLaren představil MCL33

Překvapení se nekoná, je to oranžová papája – McLaren představil MCL33

Další tým, na jehož vůz se netrpělivě čekalo, odhalil monopost pro letošní sezónu – McLaren představil nový MCL33.

Britský tým dnes ráno oficiálně představil nový vůz, který na okruhu Circuito de Navarra rovnou otestoval.

Překvapení se nekonalo, především kvůli včerejší fotografii, která unikla na internet, kde při vykládání nového MCL33 z kamiónu zafoukalo pod špatně upevněnou plachtu a byl částečně odhalen bok nového auta.

Nový monopost je tedy oranžový v kombinaci s trochou modré barvy. Ochranný systém Halo ovšem obarvený nebyl, zůstane v černé barvě. Více oranžové na novém monopostu rozhodně potěší fanoušky, kteří si přáli vidět legendární zbarvení, s nímž Bruce McLaren na svých vozech začínal.

Nový design je podobný tomu, se kterým vloni při závodě na 500 mil v Indianapolis závodil Fernando Alonso.

McLaren se po tříletém partnerství s Hondou rozhodl na konci loňského roku ukončit spolupráci na základě nepřesvědčivých výsledků a prakticky nulového zlepšení tří sezón, ve kterých došlo mimo jiné také ke kompletní změně filosofie pohonné jednotky.

Nově bude oranžový McLaren poháněn pohonnými jednotkami Renault. Bude se tak moci měřit s Red Bullem, který bude závodit se stejnými motory, ale pod označením Tag Heuer.

S letošním monopostem bude závodit stejná jezdecká sestava jako vloni. Pro Fernanda Alonsa to ovšem nebude jediná závodní povinnost – letos bude startovat v dalších 5 závodech, které patří pod hlavičku vytrvalostního šampionátu WEC a bude součástí továrního týmu Toyota v honbě za tzv. Triple Crown (vítězství v ulicích Monte Carla, vítězství v závodě na 500 mil v Indianapolis a také výhra v legendárním závodě na 24 hodin Le Mans). 

 

Sdílejte na:
Zavřít