Pozvánka na Hockenheim-Historic: Hockenheimring startuje do sezony 2012

Pozvánka na Hockenheim-Historic: Hockenheimring startuje do sezony 2012

Německý autodrom u Heidelbergu bude letos hostit mistrovstvi světa F1 hned dvakrát. Mimo letní velké ceny Německa také v polovině dubna v rámci podniku Hockenheim-Historic-Das-Jim-Clark-Revival, který je tradičně zahájením nové sezony. O body svého mistrovství tam pojede FIA-IHFO-Historic. A nejen ta. Desetitisícům fandů se představí i šampionáty F2, CanAm, F-Junior, BossGP a další. Také pro příznivce automobilového sportu v Čechách by měl tento podnik napevno patřit do kalendáře.

Organizátoři „Clark-Revivalu“ (13. až 15. dubna 2012) mají již mnohaleté zkušenosti a v průběhu posledních let se jim podařilo udělat ze svého podniku jasnou jedničku v Německu. Co je Britům jejich Goodwood Revival, Italům Mille Miglia a Rakušanům Ennstal Classic, to je pro Němce Clark-Revival a jeho návštěvnost již dosahuje sfér DTM. A to za velmi výhodné vstupné. Za 35,- EUR se fanda může celý víkend volně pohybovat nejen po všech tribunách, ale i v paddocku, boxech – a (ti drzejší) v uličce boxů.

A je skutečně, nač se dívat. FIA-IHFO-Historic (dříve hostovala jako TGP Grand Prix několikrát i v Mostě a Brně) předvede plejádu vozů F1 sedmdesátých a osmdesátých let. Kdo považuje monoposty této zlaté epochy za non-plus-ultra estetiky, ten si přijde na své: williamsy, lotusy, arrowsy, marche, mclareny a další velké značky si to před jeho zraky rozdají o body světového šampionátu historické F1. Podobně je to se Evropskou formulí dvě.

 

 

 

 

S velkým napětím se očekává první vystoupení nově vzkříseného seriálu CanAm, fandové sportovních prototypů se ovšem mohou pokochat i pohledem na „placky“ seriálů SuperSportsCup a Martini Trophy. K nim se přidají ještě další zajímavé šampionáty, celkem se jich v nabitém programu Hockenheimu předvede dvanáct.

Ale nejen na trati bude co vidět a zažít. Clark-Revival se stal sletem osobností dějin sportu, které tradičně v sobotu u Clarkova pomníku vzpomenou velkého skotského mistra světa. Následující autogramiády s možností rozhovorů s pamětníky jako Kurt Ahrens, Hans Mezger, Hans Herrmann, Willy Kauhsen, David Piper a dalšími byly v posledních letech hřeby podniku.

Hockenheimring se stal Jimovi Clarkovi osudným roku 1968, hrál ovšem i nemalou roli ve vývoji mladého německého zázraku Stefana Bellofa. Roku 1982 zde tehdy ještě neznámý newcomer vyhrál na Maureru-BMW hned svůj druhý závod formule 2. Tohoto 30letého výročí vzpomene Hockenheimring zvláštní výstavou v rámci Stefan-Bellof-Tributu. Otec roku 1985 smrtelně zraněného pilota F1 je beztak již několik let pravidelným návštěvníkem Revivalu.

Další krásnou samozřejmostí je, že depo jezdců rok co rok zaplní i ohromné množství stánků nabízející knihy, časopisy a modely, které jinak nelze v takové koncentraci a kvalitě najít.

Nezbyvá než říci „Wir sehen uns beim Clark Revival!“

Sdílejte na:
Zavřít