Potvrzeno: Sergio Pérez bude jezdit v Red Bullu

Potvrzeno: Sergio Pérez bude jezdit v Red Bullu

Red Bull Racing podepsal s Sergiem Pérezem smlouvu pro sezonu formule 1 2021, připojí se tak k Maxovi Verstappenovi, oznámil tým. Alexander Albon zůstane u týmu jakožto rezervního jezdce.

Sestava týmu Red Bull do roku 2021 byla zdrojem rozsáhlých spekulací již několik měsíců, hlavně kvůli formě Alexandra Albona, který se k týmu připojil v polovině roku 2019.

Stáj odročila rozhodnutí až na konec sezony 2020 a nyní se rozhodlo podepsat vítěze Velké ceny Sachíru Sergia Péreze jako stájového kolegu Maxe Verstappena do roku 2021.

Je to poprvé od roku 2013, kdy Mark Webber odešel, že se Red Bull poohlédl po jezdci mimo svou juniorskou akademii.

Pérez debutoval u Sauberu v roce 2011 a byl podporován Ferrari. S italským výrobcem automobilů ukončil spolupráci, když nastoupil do McLarenu v roce 2013.

Jeho čas v McLarenu byl poznamenán nekonkurenceschopným vozem, své místo v McLarenu ztratil, ale našel si místo toho útočiště ve Force Indii, kde zůstal sedm sezon.

Pérez získával s Force Indií pravidelná pódia a měl vliv na záchranu týmu v polovině roku 2018, když společnost, kterou kontroloval, spustila proces správy, který vedl k odkoupení Lawrencem Strollem.

Pérez podepsal v polovině roku 2019 tříletou smlouvu s přejmenovanou stájí Racing Point, ale tým se rozhodl pro rok 2021 podepsat Sebastiana Vettela po boku Lance Strolla.

Potenciální cesty v Alfě Romeo a Haasu se rychle uzavřely a Pérez – který si připsal šokující vítězství a skončil ve své kariéře na nejlepším čtvrtém místě v celkovém pořadí – potvrdil, že jeho možnosti se snížily buď na místo v Red Bullu, nebo vynechání sezony 2021.

Nábor Péreze na rok 2021 završuje sestavy Red Bullu v příslušných týmech po nedávném potvrzení, že Júki Cunoda bude partnerem Pierra Gaslyho v AlphaTauri.

Albon zůstane v Red Bullu jakožto rezervní jezdec.

Sdílejte na:
Zavřít