Potvrzeno! Pro Williams bude příští rok závodit Latifi

Potvrzeno! Pro Williams bude příští rok závodit Latifi

Startovní rošt pro příští sezónu je konečně kompletní. Roberta Kubicu u Williamsu nahradí Kanaďan Nicholas Latifi. Jezdeckou sestavu na rok 2020 oznámil tým ve čtvrtek ráno.

Kanadský závodník Nicholas Latifi bude příští rok závodit pro Williams. Nahradí tak navrátilce Roberta Kubicu, který se po neúspěšné sezóně rozhodl stáhnout do ústraní.

Latifi není u Williamsu nováčkem. S britskou stájí dlouhodobě pracuje, letos se dokonce zúčastnil šesti pátečních tréninků.

24letého jezdce čekají o víkendu poslední dva závody sezóny Formule 2. Aktuálně drží druhou příčku za letošním šampionem Nyckem de Vriesem, svou pozici ale bude muset obhájit – jeho náskok na třetího Lucu Ghiotta činí pouhých 10 bodů.

„Těším se na příští rok, který absolvuju coby závodní jezdec,“ prozradil Latifi. „Práci s týmem jsem si letos užil, pomáhal jsem při vývoji monopostu a byl jsem nápomocný ať už na simulátoru, nebo na závodní trati. Na další spolupráci s týmem se opravdu těším.“

Šéfka týmu Claire Williams dodala: „Je mi ctí oznámit, že Nicholas usedne do vozu po Georgově boku.“

„Všichni jsme byli u Williamsu ohromeni jeho letošními úspěchy ve Formuli 2 a jeho oddaností k týmu.“

„Nicholas se stal zavedeným a všemi respektovaným členem týmu. Těšíme se na další vzájemnou spolupráci a na společnou cestu za probojováním se zpět do středu startovního pole.“

Sedačka u Williamsu byla posledním otazníkem na soupisce týmů pro rok 2020. Latifiho smlouva se stájí z Grove tak definitivně vyřadila ambice Nica Hülkenberga příští rok pokračovat. Německý závodník se v Abú Zabí rozloučí se svou dlouholetou kariérou ve Formuli 1.

Sdílejte na:
Zavřít