Potíže s chlazením nám ovlivnily závod, říká Bottas

Potíže s chlazením nám ovlivnily závod, říká Bottas

Po závodě v Rakousku se Valtteri Bottas nechal slyšet, že za špatnou výkonností Stříbrných šípů stála chybná kalkulace, která vedla k problémům s chlazením.

Oba jezdci Mercedesu museli kvůli problémům s chlazením přestoupit k defenzivnímu stylu jízdy, aby udrželi potřebné teploty v motoru. Valtteri Bottas většinu závodu odjel na druhém místě, než jej předjel Max Verstappen. V posledním kole se na něj dotáhl Sebastian Vettel.

Fin se nechal slyšet, že to byl nejtěžší závod z hlediska managementu pohonné jednotky, který kdy absolvoval.

„Věděli jsme, že dnes (v neděli, rozhovor byl zveřejněn v den konání GP Rakouska – pozn. red.) bude horko, ale jak se zdá, i přesto jsme špatně kalkulovali,“ přiznal po závodě Bottas.

„Museli jsme hodně používat ‚lift and coast‘ techniku (před bržděním jezdec pustí nohu z plynu a nechá monopost jet na setrvačnost). Kvůli tomu jsme ztráceli mnoho času.“

„Kvůli horku jsme nemohli využít maximální výkon pohonné jednotky, tam jsme taky ztratili nějaký čas. Bylo to docela složité, nebylo možné útočit ani se pořádně bránit. Kdykoliv se přede mnou objevil nějaký monopost, dostal jsem varování na displej kvůli přehřívání.“

„Musíme se na to podívat a v téhle oblasti se zlepšit, protože nás čekají další horké závody.“

29letý Fin se nechal slyšet, že jízda ve větrném pytli byla velmi náročná.

„Bylo to velmi citlivé. Celou dobu jsme jeli na limitu. S tímhle motorem musíme odjet ještě mnoho závodů, takže jsme byli opatrní. Nakonec mám z pódiového umístění radost, protože se mi ve zpětných zrcátkách na konci závodu začal objevovat Sebastian (Vettel).“

„Kdyby se jelo ještě několik kol, bylo by složité ho udržet za sebou. Byl rychlejší, měl nejspíš i čerstvější pneumatiky a já musel šetřit.“

Valtteri Bottas si splnil alespoň jeden bod na svém seznamu, a to v Rakousku bodově porazit svého týmového kolegu. Hamiltonův náskok ve vedení šampionátu stáhl na 31 bodů.

„Byl to pro mě pozitivní den. Dostat se na pódium a zadarmo se napít šampaňského, to vás vždy potěší! Také jsem snížil ztrátu na Lewise,“ prozradil s úsměvem Bottas.

„V šampionátu jsem druhý, mým cílem je stáhnout bodovou ztrátu, a to se mi tu povedlo, ačkoliv bych si přál skončit o něco výš. Mohlo to ale dopadnout hůř,“ zakončil finský závodník.

Sdílejte na:
Zavřít