Poslední den předsezónních testů: Pérez první

Poslední den předsezónních testů: Pérez první

Třídenní předsezónní testování v Bahrajnu je u konce. Red Bull v podání Sergia Péreze zajel nejrychlejší čas dneška i celého testování. Pojďme si stručně shrnout dnešní den a celé předsezónní testování.

Přes dvacet hodin strávených na trati, mnoho dat, které týmy musí zpracovat a jsme zase o krok blíž k nové sezóně. Ovšem předsezónní testy nemusí nic vypovídat a jsou pouze orientační. Jak na tom týmy doopravdy jsou, uvidíme až příští týden na první Velké ceně, která se také bude konat v Bahrajnu.

Jezdec Red Bullu, Sergio Pérez, zaznamenal nejrychlejší kolo třetího dne. Jeho čas 1:30.305 na měkké sadě pneumatik byl nejrychlejší v rámci celého testování. Po čas celého testování se oba piloti Red Bullu pohybovali na předních příčkách a zdá se, že i v letošní sezóně bude tým silný.

Na druhém místě skončil Lewis Hamilton v Mercedesu, kousek za ním se umístil Valtteri Bottas, který dnes způsobil jedny červené vlajky, jelikož odstavil svůj monopost mimo závodní dráhu. Údajně se jednalo o problém s pohonnou jednotkou Ferrari.

Jezdcům Ferrari se také dařilo. Charles Leclerc se dopoledne pohyboval na předních příčkách.

Kdo se ale po celou dobu testů trápil, byl McLaren. Tým trápily nejen technické problémy a vstup do nové sezóny pro ně nebude tak pozitivní, jak očekávali.

Do Aston Martinu dopoledne opět usedl Felipe Drugovich, místo zraněného Lance Strolla. Zda bude Drugovich závodit i v prvním závodě není ještě potvrzené, ale je jasné, že Stroll nebude schopný zúčastnit se začátku sezóny. Aston Martin údajně zvažuje i jiné piloty, které by mohli posadit do Strollova vozu.

Zdroje článku:

Redakce SvětFormule.cz (Anna Gregarová)
Sdílejte na:
Zavřít