Poklidný první trénink patří Verstappenovi

Poklidný první trénink patří Verstappenovi

Poslední závodní víkend letošní sezony byl zahájen prvním pátečním tréninkem. Velmi poklidný průběh narušily jen technické problémy Daniela Ricciarda a Lewise Hamiltona. Nejrychlejší byl Max Verstappen, druhý skončil Valtteri Bottas a třetí nejrychlejší čas patřil Estebanu Oconovi.

První trénink na VC Abú Zabí se vyznačoval velmi poklidným průběhem. Svůj debut v rámci oficiálního víkendu F1 absolvoval Mick Schumacher, který nahradil ve voze Haasu Kevina Magnussena. Svou účastí přispěl týmu Alfa Romeo také Robert Kubica.

Kromě drobného technického problému, který potkal Lewise Hamiltona a odstavení renaultu Daniela Ricciarda se nic dramatického neudálo. Nejrychlejším mužem prvního tréninku se stal Max Verstappen, druhý skončil Valtteri Bottas a třetí Esteban Ocon. Čtvrtý skončil Alex Albon. Navrátilec Lewis Hamilton obsadil po úvodních trablích pátou příčku.

Nejlepší desítku doplnili Lance Stroll, Sergio Pérez, Daniil Kvjat, Pierre Gasly a Kimi Räikkönen. Jezdci Ferrari ve formaci Leclerc – Vettel obsadili 12., respektive 14. příčku. Mick Schumacher odjel v rámci svého debutu 23 kol a zařadil se na 18. pozici.

Průběh tréninku

První trénink v Abú Zabí se jel čiště za denního světla. Teplota trati dosahovala necelých 40 stupňů Celsia, teplota vzduchu i v toto pozdní roční období dosáhla 26 stupňů.

Po závodě v Sachíru je vše zpět v normálu – Lewis Hamilton je opět na trati, George Russell se tedy vrátil k Williamsu. Máme ale dvě změny – v prvním tréninku se objevili i Robert Kubica (Alfa Romeo) a poprvé v kariéře také Mick Schumacher (Haas).

Prvním jezdcem, který letos vyjel na okruh Yas Marina, byl Alex Albon z Red Bullu.

Lewis Hamilton se potýkal s problémy s brzdami. Inženýr se ho několikrát během jízdy dotázal, zda náhodou nebrzdí, chyba ale nebyla na straně jezdce.

Svůj monopost pouhých 23 minut po začátku tréninku odstavil Daniel Ricciardo. Kvůli problému musel zpomalit i Daniil Kvjat, tomu ale inženýr po chvíli oznámil, že může pokračovat dál.

Pořadí po prvních 30 minutách: Bottas, Verstappen, Gasly, Pérez, Räikkönen, Sainz, Latifi, Ocon, Albon, Leclerc.

Nejrychlejším jezdcem na speed trapu byl po 50 minutách Valtteri Bottas, který na konci první zadní rovinky dosáhl rychlosti 321,1 km/h. Velmi rychlé byly i monoposty osazené motory Honda.

Pořadí po hodině 1. tréninku: Verstappen, Bottas, Ocon, Hamilton, Pérez, Stroll, Gasly, Räikkönen, Sainz a Leclerc.

Poklidný průběh tréninku narušil smyk v podání Alexandera Albona, který v Abú Zabí bojuje o svou sedačku pro příští rok.

Nejrychlejším mužem prvního tréninku byl Max Verstappen, do top 3 se vešli ještě Valtteri Bottas a Esteban Ocon.

Zdroje článku:

Redakce SvětFormule.cz (Petr Čermák)
Sdílejte na:
Zavřít