Podle Red Bullu by hlavním konkurentem v Melbourne mohl být Mercedes

Podle Red Bullu by hlavním konkurentem v Melbourne mohl být Mercedes

Trojnásobný šampión Sebastian Vettel se domnívá, že Nico Rosberg a Lewis Hamilton mohou být hlavními kandidáty na sesazení mistrovského Red Bullu z trůnu. Němec vychází z výsledků předsezónních testů, podle kterých se Mercedes jeví jako jeden z nejsilnějších týmů současného startovního roštu.

Tempo Mercedesu v závěrečných předsezónních testech ve španělské Barceloně dává týmu z Brackley naději, že by v prvním závodě letošního ročníku mohl znamenat konkurenci pro tři největší favority na startovním roštu. „Ačkoli jsem se snažil v průběhu testů soustředit na své vlastní výsledky, samozřejmě jsem sledoval i časy našich konkurentů. Nico poslední testovací den v Barceloně zajel skvělý čas a ukázal, že Mercedes může být letos velmi silný,“ řekl Vettel.

„Ale samozřejmě to nemusí být jen Mercedes, celý startovní rošt se letos zdá být ještě vyrovnanějším než loni,“ řekl dále úřadující mistr světa, ke kterému se přidal i šéf rakouské stáje Christian Horner. „Mercedes byl v průběhu testování opravdu konkurenceschopný a zdá se, že letos bude mít opravdu silné auto. Největší úspěch ale podle mě již tým zaznamenal, bylo to angažování Lewise Hamiltona, které jim může neuvěřitelně pomoci,“ řekl Horner.

„Jejich největším úkolem v letošní sezóně bude jistě udržení si formy po celou dobu ročníku. Vzpomeňme si na loňský rok, kdy byl Mercedes v úvodu neuvěřitelně silný, vyhrál třetí závod v Číně, ale v samotném závěru sezóny na konkurenci hodně ztrácel,“ vzpomíná na rok 2012 šéf mistrovského týmu. „Všichni si navíc uvědomujeme, že Lewis je jezdcem světového formátu, pravděpodobně jeden z nejrychlejších a nejtalentovanějších ve startovním poli, dokáže být velmi konkurenceschopný a navíc také překvapit, to je pravděpodobně hlavní důvod, proč se pro něj Mercedes rozhodl,“ dodal.

Sdílejte na:
Zavřít