Podle Abiteboula týmu změna jezdců prospěla

Podle Abiteboula týmu změna jezdců prospěla

Podle šéfa týmu Caterham, Cyrila Abiteboula, stáji výměna obou závodních pilotů velmi prospěla.

I když je výměna obou pilotů považována ve Formuli 1 za jeden z nejriskantnějších kroků, šéf Caterhamu Abiteboul si ji velmi pochvaluje.

V loňském roce pro tým jezdící na chvostu závodního pole závodil Heikki Kovalainen a platící pilot Vitalij Petrov. Pro letošní rok si však na konec ani jeden z nich svou závodní sedačku neudržel. 

Pro sezónu 2013 si tým vybral dva nezkušené jezdce. Jedná se o holandského nováčka van der Gardeho a pilota, jenž má za sebou jednu sezónu u konkurenční Marussie Charlese Pica. Abiteboul výměnu jezdců okomentoval slovy:„I když jsou nezkušení, mají na rozdíl od předešlé dvojice obrovský potenciál, který se v nich budeme snažit co nejvíce rozvíjet. Charles má již cené zkušenosti z práce pro Marussii a Giedo z role testovacího pilota naší stáje. S těmito piloty plánujeme dlouhodobou spolupráci. Svěží mladý tým má zkrátka blízko ke mladým lidem.“ Uzavřel Abiteboul.

I letos od Caterhamu pravděpodobně nemůžeme očekávat zázraky a je více než pravděpodobné, že tým stejně jako loni svede s Marussií boj o desátou příčku v poháru konstruktérů.

 

Sdílejte na:
Zavřít