Po závodě v Maďarsku se rozdávají tresty

Pokutu 50 000 dolarů dostala francouzská stáj Renault za incident v boxech během dnešního závodu na Hungaroringu. Stejná pokuta je udělena i stáji Mercedes za uvolněné kolo.

Hned několik trestů se rozdávalo po nedělním závodě na maďarském okruhu Hungaroring. Během Velké ceny se totiž odehrálo hned několik incidentů, které musela FIA prošetřovat a ze kterých následně vyvodila určité závěry.

Stáj Renault byla po závodě „odměněna“ pokutou ve výši 50 000 dolarů za incident v pit lane, kde byl polský pilot Robert Kubica vypuštěn ze svého stání ve chvíli, kdy ke svým mechanikům zajížděl vůz Force India a byla z toho nehoda, za kterou nese vinu především jeden z mechaniků stáje Renault, který neměl Kubicu v tento moment vypouštět.

Další trest je udělen stáji Mercedes Grand Prix, která ve Velké ceně Maďarska vyslala z pit lane německého závodníka Nico Rosberga s uvolněným zadním kolem a to se po několika sekundách od vozu odpojilo. I tak ale v boxech dokázalo nadělat velkou neplechu, přičemž několik kilogramů vážící kolo mohlo klidně jednoho z mechaniků v boxech zranit! I za tento incident je stáj potrestána pokutou ve výši 50 000 dolarů.

Další trest obdržel za souboj s Rubensem Barrichellem německý pilot Michael Schumacher, který po závodě obdržel penalizaci 10 míst pro nadcházející závod v Belgii. Lépe než jedenáctý tedy na okruhu ve Spa německá legenda rozhodně startovat nebude.