Po havárii ve F3 zmizel v Parabolice obrubník

Po havárii ve F3 zmizel v Parabolice obrubník

V doprovodném závodě F3 se Australan Peroni vznesl do vzduchu, když trefil vysoký obrubník na vnějšku zatáčky Parabolica.

Pořadatelé Velké ceny Itálie odstranili obrubník na vnějšku zatáčky Parabolica, který má za cíl zabraňovat závodníkům využívat výhody jízdou mimo dráhu v nájezdu na cílovou rovinku v Monze.

Obrubník se totiž v sobotním dopoledním závodě Formule 3 postaral o dramatickou havárii, když na něj najel Australan Alex Peroni. Jeho vůz se vznesl do vzduchu a skončil vzhůru nohama až na ochranném pletivu.

Peroni ze svého vozu naštěstí sám vystoupil, jen týden pro tragédii v belgickém Spa však bylo znovu připomenuto, že bezpečnost je nutné brát velmi vážně.

Při nehodě došlo zároveň k vážnému poškození inkriminovaného obrubníku. Před třetím tréninkem Formule 1 byly jeho zbytky demontovány namísto toho, aby byl nahrazen.

Havárie vyvolala sérii kritických ohlasů směrem k “salámovým” obrubníkům, které jsou v dnešní době často instalovány za hranice trati, aby zabránily závodníkům využívat nepovolené výhody.

Bývalý pilot F1 a současný předseda Asociace jezdců F1 Alex Wurz řekl: “Nemám rád ty salámové obrubníky, nikdy jsem neměl a dnes ve F3 tady v Monze nám bylo znovu připomenuto, že jsou špatným řešením.”

Někdejší závodník GP2 a GP3 Mitch Evans dodal: “Koho sakra napadlo, že je dobrý nápad dát salámový obrubník na vnějšek Paraboliky? Dejte tam radši trávu nebo štěrk. Jsem rád, že Peroni odešel po svých, děsivá nehoda.”

Nevybíravě se vyjádřil také dvojnásobný šampion britských cestovních vozů Jason Plato: “Nemůžu uvěřit tomu, že FIA schválila instalaci salámového obrubníku na výjezd z Paraboliky. Co se jim sakra děje v mozku? Naprostí bezmozci, je to nebezpečné, až se mi tomu nechce věřit. Nemám slov.”

Sdílejte na:
Zavřít