Planý poplach. Pirelli bude i nadále jediným dodavatelem pneumatik

Planý poplach. Pirelli bude i nadále jediným dodavatelem pneumatik

Italská společnost zůstane i v dalších letech jediným dodavatelem pneumatik pro všechny týmy Formule 1. Vedení šampionátu umožní Pirelli více testů.

Ještě včera nebylo vůbec jisté, jestli bude Pirelli v příštích letech v šampionátu Formule 1 pokračovat. Současný dodavatel pneumatik totiž vyhrožoval, že pokud mu nebude umožněno více testovacích jízd, skončí. Nic takového se ale nekoná. Schůze Strategické skupiny a Komise F1 vyšla Pirelli vstříc a společnost tak může nové pneumatiky více testovat.

Už dříve se Pirelli nechalo slyšet, že rozhodnutí o testování nových pneumatik musí přijít co nejdříve. Italská společnost chtěla mít dostatek času na otestování nových gum, které se kvůli rozsáhlým změnám v technických regulích pro příští rok budou značně lišit. Zadní kola budou větší a celkově budou pneumatiky kvůli aerodynamickým změnám vystaveny většímu tlaku.

Těžko říct, jak moc definitivní rozhodnutí uspěchala včerejší výhrůžka, nicméně Pirelli se ještě ten den dočkalo odpovědi. Společnosti bude dovoleno testovat přesně tak, jak si už před časem přála. Už během závodního víkendu v čínské Šanghaji se několik týmů nabídlo, že se na testování nových pneumatik chce podílet. Namátkou Mercedes, Ferrari či Red Bull.

Testování bude rozšířeno z 12 dnů na pětadvacet. Pirelli by měl být nejprve k dispozici vůz loňské specifikace, na kterém bude dodavatel pneumatik testovat širší zadní pneumatiky. V létě pak dojde také ke zkoušení dalších nových prvků.

Sdílejte na:
Zavřít