Plánují se investice do vozu Virgin

Plánují se investice do vozu Virgin

Až 17 milionů liber je ochoten Sir Richard Branson investovat do vývoje nováčkovské stáje Virgin Racing. Ta totiž v letošním ročníku Formule 1 hodlá bojovat o post nejlepšího nováčka.

Společně se stájemi Lotus Racing a HRT bojuje Virgin Racing o postavení nejlepšího nováčka v letošní sezóně královny motorismu, což by také znamenalo umístění se v nejlepší desítce Poháru konstruktérů.Na vývoji vozu budeme i nadále pracovat,“ uvádí oficiální tiskové prohlášení týmu.Kdyby se nám v hned naší první sezóně podařilo porazit dva konkurenty, bylo by to skvělé. Pokud bychom v aktuálním ročníku Formule 1 získali i první body, byla by to naprosto fantastická sezóna,“ prohlásil také Richard Branson, majitel značky Virgin.

Bodový zisk se připisuje závodníkům od prvního do desátého místa v jednotlivých Velkých cenách, ovšem ani jedna nováčkovská stáj letošního ročníku zatím na bodované umístění nedosáhla. Obecně je velmi pravděpodobné, že v druhé polovině sezóny se o místo nejlepší nováčkovské stáje popere spíše Virgin Racing a Lotus, protože stáj Hispania Racing Team má podle nepotvrzených informací problémy s finančními prostředky a ani během prvních závodů sezóny na tom nebyla nejlépe.

Virgin se ovšem aktuálně nachází na místě posledním, zatímco malajská stáj Lotus se může radovat z aktuálně desáté příčky v Poháru konstruktérů. Důvod je ten, že stáj Lotus získala zásluhou Heikkiho Kovalainena 13. příčku v australské Grand Prix, zatímco HRT se díky Chandhokovi hned 2x v letošním ročníku Formule 1 radoval ze 14. příčky. I nejlepší umístění stáje Virgin je místo čtrnácté, avšak na straně tohoto týmu je zapsané pouze jednou jedinkrát – získal jej Lucas di Grassi během letošní Velké ceny Monaka.

Sdílejte na:
Zavřít