Pískali, protože jsem porazil Ferrari, ví Vettel

Pískali, protože jsem porazil Ferrari, ví Vettel

Sebastiana Vettela nijak nerozhodil pískot italských tifosi při jeho řeči na stupních vítězů, bere to jako následek toho, že porazila oba domácí vozy Ferrari.

Jen několik dní po jeho stíženostech na fanoušky z Velké ceny Velké Británie, kteří jej na stupních vítězů vypískali, se Sebastian Vettel dočkal podobné reakce, tentokrát po závodě na italské Monze.

Tentokrát si z toho ale pilot stáje Red Bull hlavu nelámal, uvědomuje si, že pískot italský fanoušků mu byl věnován za to, že porazil oba jezdce Ferrari, zejména druhého Fernanda Alonsa.

„Byl to fantastický závod, ale bylo jasně slyšet, že fanoušci na okruhu nedokážou přijmout, když nevyhraje závodník v červené kombinéze, pro nás je to ale jasný důkaz toho, že se nám je podařilo porazit,“ řekl Vettel.

Jeho jízda na okruhu Monza ale byla opět bezchybná, Vettel startoval z pole position a první příčku si pohlídal po celý závod, vítězství ve Velké ceně Itálie mu navíc pomohlo navýšit náskok v čele šampionátu na 53 mistrovských bodů před druhým Fernandem Alonsem.

Pro Sebastiana Vettela to bylo na Monze již třetí vítězství, i díky němu se již dostal na úroveň Fernanda Alonsa, oba za svou kariéru nasbírali 32 vítězství ve Velkých cenách Formule 1.

Německý závodník byl pochválen také šéfem stáje Christianem Hornerem, ten ale i nadále odmítá hovořit o tom, že by měl Sebastian Vettel svůj čtvrtý mistrovský titul v kapse.

„Sebastian byl po celý závodní víkend úžasný, jedinou jeho chybou bylo probrždění v první zatáčce. Jinak to byl ale bezchybný výkon, za který si rozhodně zaslouží uznání. O titulu je zatím stále ještě velmi brzy mluvit, ve hře je i nadále 175 bodů a stát se může cokoliv, naše pozice je ale po dnešním závodě velmi komfortní,“ řekl Horner.

Sdílejte na:
Zavřít