Pirelli věří, že pneumatiky jsou nyní bezpečné

Pirelli věří, že pneumatiky jsou nyní bezpečné

Paul Hembery věří, že obutí, které společnost Pirelli připravila pro nadcházející závod na okruhu Nürburgring, je dostatečně bezpečné.

Po událostech z Velké ceny Velké Británie se společnost Pirelli dostala pod palbu kritiky ze strany jezdců i veřejnosti, několik závodníků dokonce vyhrožovalo bojkotem příštího závodu v Německu, který se jede již tuto neděli.

Italská společnost se ale rozhodla nasadit na vozy Formule 1 obutí, které bylo testováno již v průběhu závodu v Kanadě, pro další Grand Prix v Maďarsku dokonce Pirelli připraví úplně nové pneumatiky.

Podle Paula Hemberyho se ale již situaci z okruhu Silverstone nebude opakovat, nové verze pneumatik jsou předělané a dostatečně bezpečné, takže by k svévolnému praskání pneumatik v průběhu závodu docházet nemělo.

„Zhodnotili jsme celou situaci a vyvodili jsme z toho patřičné důsledky, Pirelli Motorsport si nyní stojí za názorem, že pneumatiky jsou připraveny správně a jakékoliv obavy kvůli bezpečnosti již nejsou nutné,“ myslí si ředitel Pirelli pro odvětí motorsportu.

Ačkoli je podle italského dodavatele pneumatik vše v pořádku, týmy budou mít v příštích týdnech příležitost nové pneumatiky testovat, do vozu mohou usednout nejen mladíci, kterým byl test původně určen, ale také závodní piloti. Kromě testu na Silverstonu se spekuluje také o dalších na okruhu v Barceloně nebo Paul Ricard.

Podporu Pirelli vyjádřil i úřadující mistr světa a lídr šampionátu Sebastian Vettel. „Již dříve jsme vydali prohlášení, že věříme Pirelli a podle nás žádné podobné incidenty ve Velké ceně Německa nenastanou,“ řekl.

Sdílejte na:
Zavřít