Pirelli: Uděláme cokoliv, klidně vrátíme nudné závody

Pirelli: Uděláme cokoliv, klidně vrátíme nudné závody

Společnost Pirelli, která od roku 2011 dodává pneumatiky pro všechny stáje šampionátu Formule 1, se nechala slyšet, že udělá vše, co fanoušci žádají, klidně vrátí závody, kde byl vítěz závodu jasný po několika prvních zatáčkách.

Na výkonnost pneumatik si v letošní sezoně stěžuje zejména vedení Mercedesu a Red Bullu, po posledním závodě ve španělské metropoli se do kritiky současných gum pustil i majitel rakouské stáje Dietrich Mateschitz, který řekl, že kvůli současným pneumatikám již ve Formuli 1 vůbec nejde o závodění.

Když se italská společnost do Formule 1 po dlouhých letech v roce 2011 vracela, byla požádána, aby okořenila show celého šampionátu a připravila pro fanoušky a jezdce několik nutných zastávek u mechaniků.

Šéf Pirelli pro oddělení motorsportu Paul Hembery je ze současné kritiky poněkud rozčarovaný, nechápe totiž, co si fanoušci tohoto sportu vlastně přejí. „Co po nás vlastně chtějí? Byli jsme požádání o dramatické závody, například jako byl ten v Kanadě v roce 2010,“ řekl Hembery.

„Vím, že jsou lidé, kteří by nejraději vrátili závody o jedné zastávce v boxech, kde pneumatiky nebudou hlavním faktorem úspěchu, můžeme také zajistit závody, kde bude pořadí z kvalifikace takřka totožné s konečným pořadím ve Velké ceně,“ myslí si Hembery, který dále prozradil, že ze změn složení jednotlivých směsí bude nejvíce těžit Red Bull.

„Je to bizarní, konečně jsme se dostali do fáze, na které jsme poslední dva roky pracovali, nyní se to ale veřejnosti nelíbí a chce zpět nudné závody, jsme z toho zklamání a opravdu nechápeme, co je po nás vlastně žádáno,“ dodal.

Sdílejte na:
Zavřít