Pirelli představilo barevné rozlišení směsí

Pirelli představilo barevné rozlišení směsí

Zeleným proužkům, jež používal dodavatel pneumatik Bridgestone, už odzvonilo. Pirelli nyní představilo nové barevné rozlišení jednotlivých směsí gum.

Stejně jako Bridgestone, vyrábí i italská společnost Pirelli celkem šest typů pneumatik. Ty budou následující sezónu rozdělovány podle barvy loga na pneumatice. Pro mokré pneumatiky je určena barva oranžová, pro přechodné světle modrá, pro super měkkou směs červená, pro měkké žlutá, pro středí bílá a pro tvrdou směs ponesou pneumatiky stříbrnou barvu.

Stejně jako v roce loňském, bude i v letošním ročníku každý závodník muset využít v jedné Velké ceně dvou směsí, které budou dělit alespoň dva stupně tvrdosti. Pro první tři závody nové sezóny jsou vybrány měkká a tvrdá směs.

Společnost Pirelli tak upustila od původního označení Bridgestone, jež jednotlivé směsi oddělovalo zeleným pruhem na povrchu pneumatiky. Někteří diváci nový styl italské společnosti Pirelli vítají, jiní jej zase kritizují a poukazují na to, že loňské označení bylo přehlednější. Uvidíme, jak se toto barevné rozlišení osvědčí v nadcházejících závodech.

Sdílejte na:
Zavřít