Pirelli nechce válku dodavatelů pneumatik

Pirelli nechce válku dodavatelů pneumatik

Zastupitel italské společnosti Paul Hembery tvrdí, že aktuální dodavatel pneumatik by z Formule 1 mohl odejít, pokud v příštích letech nebude jediným dodavatelem.

Italská společnost se stala dodavatelem pneumatik pro Formuli 1 v roce 2011, kdy královnu motorismu opustily společnosti Bridgestone a dříve i Michelin. Na vedení Formule 1 se valila velká vlna kritiky za risk, kterého se angažováním zcela nového dodavatele dopustila, ale Pirelli se této role zhostilo opravdu výborně.

V posledních týdnech se ale opět začíná spekulovat o tom, že by se do Formule 1 mohl vrátit souboj dodavatelů pneumatik, s tímto ale Pirelli rozhodně nesouhlasí a pokud by k tomu došlo, s největší pravděpodobností by královnu motorismu tento dodavatel opustil.

„Snažíme se tento sport posunout kupředu, tudíž se musíme řídit podle toho, co požaduje,“ říká Paul Hembery. „Pokud se ale Formule 1 vrátí k soubojům jednotlivých dodavatelů pneumatik, jako tomu bylo v letech předchozích, Pirelli se toho s největší pravděpodobností nezúčastní. Počkáme a uvidíme, co budou žádat změny v pravidlech, mezi týmy ale v současné době není zájem o boje jednotlivých dodavatelů.“

„K čemu by bylo dobré mít válku pneumatik, bude-li jednotlivé stáje stát půl sekundy k dobu 100 milionů Eur? Jak toto rozhodnutí může celé Formuli 1 prospět? Navíc nebude možné dokázat, že ten a ten tým má opravdu lepší pneumatiky, protože top týmy budou i nadále těmi nejlepšími a budou dominovat i když pojedou na o něco horším obutí,“ dodává zastupitel italské společnosti.

Sdílejte na:
Zavřít