Pirelli hodlají v testu nových gum pomoci i top týmy

Pirelli hodlají v testu nových gum pomoci i top týmy

Některé z top týmů Formule 1 se zavazují k tomu, že společnosti Pirelli v předsezónních testech pomohou s vývojem pneumatik pro příští ročník.

Vedení společnosti Pirelli varovalo Mezinárodní automobilovou federaci, že pokud nedostane příležitost otestovat pneumatiky pro příští rok, Formuli 1 na konci letošní sezóny opustí.

Italská společnost se obává, že pokud se nové pneumatiky nebudou testovat již při prvních zimních testech v lednu, jen těžko stihnou připravit obutí pro nové vozy tak, aby co nejlépe fungovalo s novými šestiválcovými agregáty.

Některé z top týmů potvrdily, že jsou ochotny společnosti Pirelli s vývojem nových pneumatik pomoci, pokud k tomu dá Mezinárodní automobilová federace souhlas, nebo celé testování sama zafinancuje.

„Pokud nás to nebude stát ani korunu, jsme ochotni samozřejmě pomoci,“ nechal se slyšet Eric Boullier, šéf stáje Lotus, která na tom z finančního hlediska není příliš dobře.

„Musíme podpořit dodavatele pneumatik tím nejlepším možným způsobem, musíme jim pomoci a testovat nové pneumatiky co možná nejvíce kilometrů,“ řekl pro změnu Toto Wolff, šéf Mercedes Motorsport.

Do konce letošní sezóny není problém poskytnout společnosti Pirelli vůz z roku 2011, od 1. ledna roku příštího by to ale problém být mohl. „Budou platit nová Sportovní pravidla,“ uvedl sportovní šéf McLarenu Sam Michael. „Vozy Formule 1 budou rozděleny do tří skupiny – současné, minulé a historické.“

Jediný aktuálně naplánovaný test má před sebou Pirelli s vozem McLaren v listopadu, podle italské společnosti je to ale málo a žádá týmy o větší podporu. 

Sdílejte na:
Zavřít