Pirelli bude testovat tvrdší směs pneu

Pirelli bude testovat tvrdší směs pneu

Italská společnost Pirelli plánuje již v průběhu závodního víkendu v Británii testovat novou tvrdší směs gum, nechce však ovlivnit dosavadní vývoj šampionátu.

Netřeba připomínat, jak moc je letošní ročník vozů Formule 1 vyrovnaný, klíčem k úspěchu je podle většiny týmů především správné porozumění pneumatikám. Pirelli tak nechce riskovat, že by nová tvrdší směs nějak narušila letos neuvěřitelně vyrovnaný šampionát.

Ačkoli chce Pirelli novou směs testovat již v průběhu Velké ceny Velké Británie, ředitel Pirelli Paul Hembery tvrdí, že testovat nové směsi pneumatik v průběhu takto vyrovnaného ročníku je velmi riskantní. „Letošní šampionát je neuvěřitelně vyrovnaný, proto nechceme některý z týmů dostat do výhody,“ upozorňuje.

„Máme za sebou sedm závodů, pokud si představíme, že zavedeme novou směs a zničeho nic se některý z týmů od zbytku startovního pole odtrhne, byť by to bylo z jiných důvodů, dostaneme se pod palbu kritiky,“ upozorňuje na možné problémy Hembery.

„Jistě nové složení gum budeme testovat, ale je velmi nepravděpodobné, že tomu tak bude již v příštích závodech. Chceme především navázat co nejlepší zpětnou vazbu s týmy, abychom pochopili vliv nových pneumatik, ale samozřejmě také chceme, aby byl šampionát i nadále co nejvyrovnanější,“ dodává.

Podle všeho by nová tvrdší směs měla pomoci týmům především na okruzích s teplejšími podmínkami, zejména tam mají jednotlivé stáje velký problém s hledáním optimálního nastavení vozu.

Sdílejte na:
Zavřít