Pirelli bude dodávat pneu pro týmy F1!

Pirelli bude dodávat pneu pro týmy F1!

Společnost Pirelli bude v nadcházející sezóně dodávat pneumatiky pro jednotlivé stáje Formule 1. Tento dodavatel tak ze hry vyřadil favorizovanou francouzskou společnost Michelin.

Hledáme nové redaktory
Web RACE-F1.com hledá nové redaktory a zájemce o tuto činnost! Více podrobností se dozvíte na tomto odkazu.  

Pokud se podíváme do historie, jako poslední slavil vítězství ve Velké ceně Formule 1 na pneumatikách Pirelli Nelson Piquet v Montrealu roku 1991. Právě tato společnost se pro nadcházející sezónu stala novým dodavatelem pneumatik pro královnu motorismu – vedení společnosti se dohodlo s Mezinárodní automobilovou federací na tříletém kontraktu, který započne v nadcházející sezóně.

Nový dodavatel pneumatik se zavazuje k respektování všech sportovních a technických pravidel. Upřímně řečeno, Pirelli byla v posledních týdnech společnost spíše ve stínu francouzského dodavatele Michelin. Právě ten se měl stát následovníkem aktuálního dodavatele pneumatik pro Formuli 1.

Poslední vítězství získala ve Formuli 1 společnost Pirelli právě ve Velké ceně Kanady roku 1991, kdy na pneumatikách Pirelli jezdila celkem čtveřice stájí. Italská společnost se tak do královny motorismu vrátí přesně po dvaceti letech.

Sdílejte na:
Zavřít