Piquet jr. bude jezdit americké trucky

Piquet jr. bude jezdit americké trucky

Nelson Piquet junior, jež minulý týden vyhrál soudní spor s francouzskou stájí Renault, bude od příštího roku závodit ve světové sérii amerických trucků.

„Bude to něco velmi unikátního a nezvyklého, až s námi bude Nelson v této kategorii závodit,“ shodují se závodníci NASCAR Camping World Truck Series. „Piquet v této sérii vidí slibné pokračování v kariéře, což se mu rozhodně může splnit, i tady závodí plno velmi kvalitních pilotů, konkurence bude vysoká, uvidíme, jak si Nelson povede,“ stojí dále v prohlášení.

Mladičký závodník se svého debutu ve světové sérii amerických trucků dočká pravděpodobně v únoru při závodě na okruhu Daytona International Speedway.

„Možností závodit v této sérii jsem velmi potěšen a rozhodně si toto období mé kariéry užiji,“ prohlásil Nelson Piquet, jež ještě v roce 2009 reprezentoval barvy Renaultu, ovšem za kontroverzních okolností tým opustil. Celkem pro francouzský tým získal devatenáct bodů, ale ve své druhé sezóně ve Formuli 1 nebodoval a tak musel stáj opustit. Pár dní poté také vyšla napovrch kauza ze Singapuru roku 2008.

Sdílejte na:
Zavřít