Petrov vyhlíží upgrady a věří v body

Petrov vyhlíží upgrady a věří v body

Ruský závodník Vitaly Petrov věří, že nová vylepšení vozu Lotus Renault budou znamenat přísun dalších mistrovských bodů na konto tohoto týmu. Zatím letos získal 31 bodů.

Bod před ruským pilotem se nachází Nico Rosberg, bod za ním zase stájový kolega Nick Heidfeld, Vitaly Petrov má tedy o motivaci postaráno. V loňské sezóně nepředváděl zrovna vyrovnané výsledky, ovšem v letošním ročníku je tomu jinak. Hned v prvním závodě v australském Melbourne získal třetí příčku, v Malajsii tento úspěch zopakoval stájový kolega Nick Heidfeld. Již v této fázi sezóny má Petrov o čtyři body více, než-li získal za celý loňský ročník. Rus věří, že ještě několik desítek bodů na své konto připíše.

„Náš vůz se v letošní sezóně představuje ve skvělé formě a já věřím, že s novými aktualizacemi můžeme v tomto trendu pokračovat i v dalších závodech,“ řekl ruský závodník médiím. „Snažíme se závod od závodu hledat chyby a zlepšovat se, což se nám zatím daří.“

„Do letošní sezóny jsme vstoupili opravdu skvěle a zaznamenali jsme několik dobrých výsledků, ale v další fázi ročníku jsme také hodně ztráceli, možná se konkurence zlepšovala více, než-li my, každopádně pro další závody máme připravené upgrady, která nám mohou pomoci v boji s konkurenčními týmy. Chceme získávat body pravidelně, ovšem porážet Red Bull, Ferrari či McLaren není v současném rozpoložení sil možné. Můžeme ale držet krok s Mercedesem a porážet oba jejich piloty. Nesoustředíme se ale na konkurenci. Soustředíme se sami na sebe a především na to, aby celý náš tým odváděl stoprocentně svou práci,“ řekl pilot.

Sdílejte na:
Zavřít