Petrov nadšen z třetí řady na roštu

Petrov nadšen z třetí řady na roštu

Ruský závodník Vitaly Petrov byl po skončení kvalifikačních jízd na Velkou cenu Austrálie nadšený. Do závodu odstartuje ze třetí řady a slibuje si od ní dobrý výsledek.

Kdyby si většina fanoušků Formule 1 měla před kvalifikací vsadit, který z pilotů stáje Lotus Renault se v kvalifikaci na Velkou cenu Austrálie umístí lépe, většina by volila německého pilota Nicka Heidfelda. Jenže ten se překvapivě nedostal ani ze třetí části kvalifikace a tak jedinou šancí britského týmu byl Vitaly Petrov. Ten v kvalifikaci překvapil a dojel si pro pěkné šesté místo.

„Je skvělé, že všechna ta tvrdá práce v průběhu zimní přestávky se nám vyplatila a do zítřejšího závodu startujeme ze třetí řady,“ řekl pro britský Autosport Vitaly Petrov.

„S vozem se spolupracovalo velmi dobře již od první tréninkové jízdy, takže jsem rozhodně spokojen. Velké díky patří celému týmu, který tvrdě pracuje po celou dobu závodního víkendu a jen díky němu mohu zítra startovat z tak nadějné pozice,“ řekl dále ruský pilot. „V závěrečné části kvalifikace jsem měl pouze jeden ostrý pokus, takže nebyla možnost na opravdu, tudíž jsem rád, že se mi povedl, rozhodně to bude zajímavý závod,“ dodal.

Sdílejte na:
Zavřít