Petr Ptáček se stal členem nové akademie Sauberu

Petr Ptáček se stal členem nové akademie Sauberu

Sauber Motorsport, který ve formuli 1 vystupuje jako Alfa Romeo, založil novou jezdeckou akademii. Mezi první čtyři juniory se řadí kromě Emersona Fittipaldiho juniora také český závodník Petr Ptáček.

Čtyřmi prvními juniory jezdecké akademie Sauberu jsou šampion německé F4 Théo Pourchaire, bývalý závodník motokárového týmu Sauber Dexter Patterson, motokárový závodník Emerson Fittipaldi junior a také 17letý český účastník šampionátu formule Renault Eurocup Petr Ptáček.

Sauber je pro všechny jezdce skvělou příležitostí pro vstup do vrcholného motorsportu. Sauber, který ve formuli 1 dlouhá léta operoval jako soukromý tým (dnes známý jako Alfa Romeo), přivedl do královny motorsportu řadu talentovaných pilotů – ať už Heinze-Haralda Frentzena, Kimiho Räikkönena, Sebastiana Vettela nebo Roberta Kubicu.

Francouz Pourchaire se letos zúčastní šampionátu formule 3. Patterson absolvuje svůj debut v single-seater závodech v rámci šampionátu italské F4. Emerson Fittipaldi junior, syn dvojnásobného šampiona F1, bude pokračovat v motokárách.

Petr Ptáček vloni závodil v šampionátu formule Renault Eurocup za tým Bhaitech Racing. Získal dvě pódia a skončil na celkovém osmém místě. Letos se přidá ke dvojici pilotů Caiovi Colletovi a Kushi Mainimu v týmu R-ace GP.

„Investice do mladých talentů byla vždy základním filosofickým kamenem Sauber Motorsport,“ prozradil šéf Sauberu Frédéric Vasseur. „Naše akademie je jen nejnovějším projektem zaměřeným na objevování budoucích hvězd, který jim pomůže napříč kariérou. Poskytneme jim potřebné nástroje, vzdělání a zdroje, které jsou pro úspěch ve světovém motorsportu klíčové.“

Petr Ptáček vystihl dlouholetou existenci Sauberu, který ve formuli 1 závodil v letech 1993 až 2005 a 2010 až 2018, přičemž v letech 2006 až 2009 operoval jako BMW Sauber a od roku 2019 jako Alfa Romeo.

„Připojit se k jezdeckému programu, který je řízen organizací s více než 25letou zkušeností ve formuli 1, je obrovský moment mé kariéry,“ prozradil 17letý Čech. „Pokud se chcete dostat na vrchol motorsportu, musíte mít správné vedení a podporu.“

„Jsem velmi vděčný Sauber Motorsport za to, že si všimli mého potenciálu a že do mě chtějí v budoucnu investovat.“

Sdílejte na:
Zavřít