Pérezův otec má pochyby o monopostu Red Bullu

Pérezův otec má pochyby o monopostu Red Bullu

Antonio Pérez Garibay, otec Sergia Péreze a mexický politik, tvrdí, že letošní monopost Red Bullu je postaven tak, aby vyhovoval týmovému kolegovi jeho syna, Maxovi Verstappenovi.

Sergio Pérez má problémy držet s Maxem Verstappenem krok a často to vypadalo, že oba mají úplně jiný monopost. Toto tvrzení ale Red Bull odmítá. Otec Sergia Péreze však trvá na tom, že se jeho syn musel přizpůsobit Verstappenovu stylu jízdy, protože vůz je nastaven na něho.

„Checo (Sergio Pérez – pozn. red.) nadále na voze bojuje s něčím, co jsme nezjistili. Monopost je nastavený na Maxe (Verstappena – pozn. red.). Max jezdí s velkou přilnavostí na přední část vozu a Checo jezdí celý svůj život a celý život jezdí s přilnavostí vzadu. Takže Checo se nyní musí přizpůsobit, aby mohl řídit, Max ne,“ řekl Antonio Pérez v rozhovoru pro mexickou televizi ESTO.

Pérez senior však neopomenul zdůraznit, že Mexiko jednoho dne bude mít mistra světa a připomněl všem roli, kterou jeho syn sehrál v letošní i loňské sezóně, kdy pomohl Red Bullu vyhrát titul konstruktéra. „Pozice, kterou má Checo Pérez v poháru jezdců je ta, pro kterou ho najali – druhé místo.“

„Šampionem může být jen jeden. Checo musí pracovat, musí si to zasloužit. Celé je to postavené, aby tam mohl být Max. Když Checo skončil na desátém místě, byli jsme pyšní, že získal bod. Dnes skončí na druhém místě a my se zlobíme, chceme, aby byl první,“ vysvětluje. „Jediné, co vám mohu říct, Mexiko bude mít mistra světa formule 1 a také, že tento víkend byl Checo podruhé mistrem světa formule 1, a to v konstruktérech“

 

Sdílejte na:
Zavřít