Pérez ví, proč spousta jezdců u Red Bullu dlouho nepobyla

Pérez ví, proč spousta jezdců u Red Bullu dlouho nepobyla

Sergio Pérez se ohradil vůči kritice na své působení v týmu Red Bull a zdůraznil, že je na něj vyvíjen obrovský tlak. Podle Péreze existuje důvod, proč mnoho jezdců u rudých býků dlouho nepobylo a promluvil o svém vnímání sociálních sítí.

Red Bull se potýká s problémy s hledáním vhodného partnera pro Maxe Verstappena už od chvíle, kdy se Daniel Ricciardo rozhodl na konci roku 2018 rakouskou stáj opustit a zamířil do Renaultu.

Australana v kokpitu rudých býků pro sezónu 2019 nahradil Pierre Gasly, jenž byl povýšen z Toro Rosso, ale toto rozhodnutí se ukázalo být předčasné. Gasly si po dvanácti závodech vyměnil místo s Alexandrem Albonem, který ve své debutové sezóně zanechal dobrý dojem.

Albon si své místo udržel i pro sezónu 2020, ale s nestabilním monopostem RB16 měl problémy a na sezónu 2021 mu tuto sedačku uloupil Sergio Pérez, který se stal prvním jezdcem od roku 2007, který nepocházel z řad Red Bullu.

Přestože se Pérez nikdy nedokázal plně vyrovnat Verstappenovi, tak nyní Mexičan vstupuje do své čtvrté sezóny jako jezdec Red Bullu a je chválený za svou odolnost na této pozici. Jezdec rudých býků se domnívá, že jeho dlouhodobé působení u úřadujících šampionů by mělo být oceňováno vzhledem ke zvýšeným nárokům kladeným na jezdce závodícího za Red Bull.

„Ve formuli 1 je vždycky tlak, musíte si uvědomit, že formule 1 je vrcholem motorsportu,“ vysvětlil mexický jezdec v podcastu Beyond The Grid.

„Takže je tu vždy tlak, pokaždé musíte podávat výkony za všech podmínek, ve všech závodech, to je normální. Ale u Red Bullu se to určitě trochu změnilo. Chci říct, že je důvod, proč spousta jezdců v Red Bullu dlouho nevydržela, kvůli míře tlaku, míře koncentrace na sebe sama, neměří se stejně, všechny týmy – připadá mi, že to, jak se poměřuje v Red Bullu, je odlišné než u kohokoliv jiného,“ doplnil.

V minulé sezóně zažil Pérez náročné období, když v polovině sezóny musel bojovat o umístění na stupních vítězů, zatímco jeho týmový kolega vytvořil rekord v počtu vítězství za sebou. Na sociálních sítích se pak začaly objevovat dohady o tom, že by mohl být z týmu propuštěn, a spekulace o jeho budoucnosti se přenesly i do letošní sezóny.

Mexičan, který nyní absolvuje svou čtrnáctou sezónu v F1, nicméně tvrdí, že díky svým bohatým zkušenostem se naučil ignorovat šum zvenčí a soustředí se na svou jízdu.

„Myslím, že mám výhodu, protože jsem o něco starší a vyrůstal jsem bez sociálních sítích. Ty mohou být opravdu toxické, takže nejsem jejich velkým fanouškem, a proto se od nich snažím vždy držet dál,“ popsal svůj vztah k sociálním sítím.

„Ujišťuji se, že jsem schopen přijít sem, dělat svou práci, dát do toho všechno, připravit se, jak nejlépe umím, a to je vše, co můžu udělat. Můžu se snažit tisíckrát, ale nakonec nejdůležitější je pracovat se svým týmem, snažit se odvádět výkony a okolní povyk tu bude vždycky a s tím nic nenaděláte. Ale je důležité se ujistit, že jste schopni ho umlčet.“

Mexickému jezdci na konci letošní sezóny končí smlouva, ale sezónu odstartoval na výbornou. V obou dosavadních závodech dojel na druhém místě za Verstappenem a dobře plní roli jezdce číslo dva.

Sdílejte na:
Zavřít