Pérez: Společně s McLarenem můžeme letos dosáhnout velkých výsledků

Pérez: Společně s McLarenem můžeme letos dosáhnout velkých výsledků

Mexičana Sergia Péreze podle vlastních slov zimní testovací období přesvědčilo o tom, že McLaren bude letos jedním z nejsilnějších aut ve startovním poli, zároveň doufá v boje o jednotlivá vítězství a jedním okem pošilhává i po zisku mistrovského titulu.

Během předchozích dvou ročníků si Sergio Pérez vybudoval svými výkony a výsledky dostatečný respekt ve startovním poli. V roce 2012 se třikrát umístil na stupních vítězů a není tedy divu, že si jej McLaren vybral jako náhradu za odcházejícího ex-šampióna Lewise Hamiltona. U stříbrných šípů bude závodit vedle mistra světa z roku 2009 – Jensona Buttona.

Mexický závodník si zatím spolupráci s McLarenem nemůže vynachválit. Podle Péreze může jejich vztah přinést do budoucna dobré výsledky oběma stranám. „Téměř každý den jsem s týmem v továrně a diskutujeme o nejrůznějších věcech ohledně nového monopostu,“ řekl bývalý pilot stáje Sauber.

„Atmosféra týmu je skvělé. Byť se na první pohled může zdát, že se jedná o chladný a neemotivní stáj, rozhodně to není pravda. Velmi se těším, až začne nová sezóna a budeme moci společně sbírat úspěchy,“ řekl dále mexický závodník. „Má spolupráce se Sauberem byla skvělá a jsem tomuto týmu vděčný za příležitost ve Formuli 1, ale angažmá v McLarenu pro mě znamená velký krok v mé dosavadní kariéře,“ přiznal.

Sdílejte na:
Zavřít