Pérez: Příští rok budu silnější!

Pérez: Příští rok budu silnější!

Když v Monaku mladičký mexický pilot při kvalifikaci havaroval, ani netušil, jak blízko konci své prozatím krátké kariéry mohl být. Nyní ale tvrdí, že příští rok bude ještě silnější.

Mladičký Sergio Pérez je prvním mexickým pilotem po téměř třicetileté pauze tohoto státu. Vstup do Formule 1 se mu opravdu vydařil a první polovina jeho premiérové sezony dopadla nad očekávání dobře. Získal celkem osm bodů, navíc se ale velmi rychle vzpamatoval z havárie, jež se mu stala při monacké kvalifikaci. Není to navíc tak dlouho, co společně s Kobayashim prodloužil u stáje Sauber smlouvu. Teď Mexičan tvrdí, že v roce příštím přijde ještě mnohem silnější.

„Myslím, že příští rok pro mě bude opravdu lepší, již nebudu nováčkovským závodníkem, doufám, že budu opravdu silnější,“ řekl pro britský Autosport. „Nejde jen o působení na trati, ale i mimo ni. Když vstoupíte do paddocku Formule 1, vstupujete do úplně jiné země, je to něco neuvěřitelného, každý potřebuje čas, aby si na tyto podmínky zvykl.“

Věřím, že v příští sezoně využiji svých zkušeností z předchozího období a budu tak lepším závodníkem, což je také můj další cíl v kariéře – zvládnout druhou sezonu ve Formuli 1,“ řekl dále mexický mladíček.

„Letošní ročník je plný překvapivých momentů a zvratů, nehoda v Monaku mi rozhodně nepomohla, ale byla pro mě velmi cennou a ostrou zkušeností. Po nehodě mi ovšem trvalo, než jsem opět našel ten správný rytmus a cit pro vůz, ale věřím, že tento nepříjemný incident je již minulostí a já se mohu soustředit na období, které je teprve před námi. Jsem opravdu rád, že tato nehoda neukončila mou krátkou kariéru a já nyní mohu v závodech Formule 1 pokračovat,“ dodal.

Sdílejte na:
Zavřít