Perez potřebuje pět závodů, aby se s Red Bullem dostal do tempa

Perez potřebuje pět závodů, aby se s Red Bullem dostal do tempa

Sergio Perez si myslí, že pro letošní sezonu s Red Bullem ve formuli 1 bude potřebovat pět závodů, aby monopostu plně důvěřoval a dostal se do tempa, přičemž musí být „trpělivý“.

Perez se poprvé představil s Red Bullem během předsezónních testů F1 v Bahrajnu minulý týden po svém zimním přestupu z Racing Point.

Mexický jezdec si užíval jeden a půl dne za volantem Red Bull RB16B, což mu poskytlo mnohem méně času, než je obvyklé, aby se dostal do tempa s novým týmem a novým vozem.

Týmový kolega Max Verstappen dokončil testování s nejrychlejším časem, zatímco Perez skončil celkově osmý.

Perez zdůraznil krátkou předsezónu, která neposkytla dostatek času pro nováčka v týmu. Zvyknout  si na nový vůz Red Bullu, který je tradičně docela složitý, je pro příchozího jezdce časově náročné.

„Neměli jsme moc času, byla to rozhodně nejkratší předsezóna, jakou jsem ve své kariéře měl,“ řekl Perez.

„V autě se musím ještě hodně naučit, abych z něj dostal maximum. Ale to nejlepší, co můžu udělat, je být trpělivý a brát první závody, jako uvítací.”

„Později v týmu už začnu rozumět vícero věcem. Prozatím musím být jen trpělivý a spolu se svými inženýry musíme dál tvrdě pracovat.“

Na otázku, jak dlouho si myslel, že mu bude trvat, než se v novém autě bude cítit zcela jistý, odhadoval Perez zhruba pět závodů. V současné době je pátým závodem sezony v tomto roce Monako.

„Těžko říci – po pěti závodech, jakmile projdeme odlišnými okruhy, různými podmínkami, rozumíte autu, týmu, mnohem lépe,“ řekl Perez. „Pět závodů, opravdových závodů, by mělo stačit.“

Začátkem roku 2020 se Red Bull potýkal s problémy na počáteční verzí RB16, protože se ukázalo, že je na trati slabší, ale zdálo se, že tyto problémy byly odstraněny aktualizovaným modelem B-spec pro rok 2021.

Verstappen se k novému vozu vyjádřil obzvláště pochvalně a řekl, že je „předvídatelný“, zatímco Perez byl také potěšen potenciálem, který v něm viděl.

„Jel jsem ve velmi obtížných podmínkách s větrem okolo Bahrajnu,“ řekl Perez. „Jsem spokojen s tím, jaké auto je. Myslím, že v něm je určitě dobrý potenciál.“

Sdílejte na:
Zavřít