Pérez potlačil kritiku, prozatím

Pérez potlačil kritiku, prozatím

Sergio Pérez dokázal svým dnešním výsledkem potlačit vlnu kritiky, která se na něj snesla zejména po velké ceně Číny.

Mladý Mexičan přestoupil po dvou letech u Sauberu ke špičkovému McLarenu. Tým si od něj sliboval po vydařené loňské sezóně adekvátní náhradu za odcházejícího Lewise Hamiltona. Po prvních závodech však přišlo velké zklamání.

Pérez nejen, že prohrával souboje se zkušenějším kolegou Buttonem, ale předváděl velmi průměrné výkony. Kvůli těmto okolnostem se na něj začala snášet řada kritiky jak ze strany novinářů, tak i týmu. V posledních dnech se dokonce začalo proslýchat, že Mexičana nahradí Heikki Kovalainen z Finska.

Po dnešním bahrajnském závodě je však jasné, že to s jeho výměnou tak žhavé nebude. Konečně jsme měli možnost vidět Sergia Péreze tak, jak jsme na něj byli zvyklí v loňské sezóně. Pérez vyhrál řadu soubojů a dokázal se probojovat pořadím na horu. Výsledkem bylo šesté místo, které je na letošní poměry McLarenu pěkným výsledkem. Stájový kolega mladého Mexičana Jenson Button dokončil závod se ziskem jednoho bodu na desáté pozici.

Zlepšení bychom se měli ze strany McLarenu dočkat za tři týdny ve Španělsku, kam veze tým výrazně přepracovaný monopost.

Sdílejte na:
Zavřít