Pérez po testování zhodnotil uplynulou sezónu

Pérez po testování zhodnotil uplynulou sezónu

Sergio Pérez řekl, že jeho forma byla v závodech uplynulé sezóny velmi dobrá. Je to podle něj klíčový důvod, který vedl k tomu, že získal v poháru jezdců druhé místo za Maxem Verstappenem. Teď má za sebou posezónní testování a cítí se motivován.

Letošní monopost Red Bullu RB19 byl jednoznačně dominantním vozem, přesto měl Sergio Pérez v kvalifikacích potíže. Dvakrát se mu povedlo dojet si pro pole position, ale z první řady startoval závod pouze při dvou dalších příležitostech. Mezitím se jeho týmovému kolegovi, Maxu Verstappenovi, povedlo získat pole position dvanáctkrát a jeho průměrná startovní pozice byla 3,2. Naopak Pérezova byla 9,3. 

Myslím, že nedělní forma byla letos velmi velmi silná. To je jediný důvod, proč jsem dokončil šampionát na druhé pozici,” řekl po konci sezóny v Abú Zabí. „Soboty byly v letošní sezóně velmi obtížné, na tom musíme zapracovat, a ujistit se, že se do příští sezóny zlepšíme.” 

Dva dny poté, co se v průběhu závodu v Abú Zabí dostal z devátého místa na čtvrté, byl Pérez zpátky na okruhu kvůli posezónnímu testování. Bez jakýchkoliv zlepšení na jeho monopostu byla pozornost obrácena směrem k vývoji různých typů pneumatik a vylepšování jeho řízení. 

Je to tolik učení, ale zároveň je to produktivní. Bylo důležité zajet čas a mít za sebou další produktivní den. Obzvlášť po skončení závodu, je všechno opravdu čerstvé,” řekl Sergio Pérez.

V testování byl čtvrtý nejrychlejší, 0,322 sekund pomalejší než první vůz, ale o 0,951 rychlejší než šampión formule E Jake Dennis, který řídil auto Maxe Verstappena. „Je důležité mít možnost trávit čas s týmem, protože domů dostaneme úkoly, na kterých budeme moct pracovat a být tak produktivní.

Pro Red Bull to byla dominantní sezóna ano, ale pro mě byla docela obtížná. Je to tak, jak to je. Jsem si jistý, že budeme mít skvělý vůz i v příští sezóně. Doufejme, že bude sezóna lépe vybalancovaná na mé straně, ale snad budeme moct pokračovat v této dominanci jako tým.”

Pérez si testování vážil obzvlášť kvůli jeho nedostatku v průběhu sezóny, které teď F1 pořádá. Věří, že kdyby měl stejnou možnost dříve v sezóně, mohl jeho boj o šampionát probíhat úplně jinak.

Samozřejmě, že v dnešní době žádné testování neprobíhá. A i když probíhá, tak jste omezeni pravidly, časem a pneumatikami. Ale celkově jsem vděčný za to, jak složitou sezónu jsem měl. Naučilo mě to hodně o voze a o filozofii v Red Bullu. Více jsem pochopil koncept vozu a doufám, že se to v příští sezóně vyplatí.”

Sdílejte na:
Zavřít