Pérez není připraven na sedačku Ferrari

Pérez není připraven na sedačku Ferrari

Prezident italské stáje Luca di Montezemolo popřel, že by Felipeho Massu v příští sezóně měl nahradit pilot stáje Sauber – Sergio Pérez. Prý není dostatečně zkušený.

Sergio Pérez zažívá opravdu skvělou sezónu, v letošním ročníku si totiž dojel již pro tři umístění na stupních vítězů, pro ty poslední v minulém závodě na italské Monze, kde dokázal dokonce porazit oba závodníky Ferrari a skončil na druhém místě.

„Příští sezona je ještě příliš brzy k tomu, aby pro nás Sergio závodil. Je to velmi talentovaný a úspěšný závodník, nicméně nechceme nic uspěchat. To ale rozhodně neznamená, že pro Ferrari jednou závodit nebude, jen se nyní chceme soustředit na současnou sezónu,“ říká prezident rudých vozů z Maranella.

„Jste-li mladý závodník a chcete závodit za Ferrari, musíte mít velké množství zkušeností. Sergio je rozhodně velký talent, který ještě ve Formuli 1 dokáže velké věcí a jeho čas přesunu k top týmu přijde velmi brzy,“ říká di Montezemolo, který mj. uvedl, že by v červených barvách viděl současného šampióna Sebastiana Vettela.

„Myslím si, že Sebastian je v současné době ve stejném rozpoložení, jako když byl Michael u stáje Benetton. Je velmi rychlý a talentovaný, ptáte-li se na to, jestli by časem mohl závodit pro náš tým, rozhodně to nemůžeme vyloučit,“ dodal.

Sdílejte na:
Zavřít