Pérez nechce být v Mexiku obdarován vítězstvím

Pérez nechce být v Mexiku obdarován vítězstvím

Sergio Pérez prohlásil, že nechce, aby mu tento víkend bylo předáno snadné vítězství na domácí VC v Mexiku. I když by vítězství na domácím okruhu znamenalo hodně, nechce být kvůli tomu v Red Bullu upřednostněn.

Formule 1 se vrací po roce do Mexika. Pouze tři závody zbývají do konce sezóny 2022 a Red Bull letos dominuje v obou šampionátech.  Max Verstappen získal svůj druhý titul mistra světa a tým Red Bul se konečně dočkal titulu konstruktéra. I když většinu úspěchu obstaral pro tým Verstappen, Pérez získal v letošní sezóně dvě vítězství – v Monaku a v Singapuru.

Mexičan je na domácí ceně pro fanoušky favorit číslo jedna a dostává se mu obrovské podpory. Výhra na domácí půdě ve formuli 1 by pravděpodobně byla nejpamátnějším výsledkem. Pérez tvrdí, že nechce pro tento víkend být v Red Bullu favorizován, protože si jeho týmový kolega, Max Verstappen, již zajistil titul v poháru jezdců.

„Nepotřebuji, aby mi něco bylo dáno. Po tolik let jsem dosáhl všeho bez jakýchkoliv darů,“ řekl Sergio Pérez ESPN.

„Nakonec na to nemyslím, myslím na svou práci, na to, abych byl tento víkend perfektní a vyhlížel vítězství.“

Někteří navrhli, že by Verstappen měl oplatit Pérezovi, jak v dramatickém závěru loňské sezóny na VC Abú Zabí zdržel Lewise Hamiltona. Nicméně Verstappen řekl, že nechce obětovat svůj závod ve prospěch vítězství svého týmového kolegy.

„Myslím, že je to nakonec normální, všichni chceme vyhrát. Myslím, že pokud je to situace, kdy je to jiné, že je to jiná pomoc, nepochybuji, že to udělá stejně jako já pro něj v minulosti,“ sdělil Pérez.

Pérez stále bojuje o druhé místo v šampionátu jezdců. Momentálně se nachází na třetím místě za Charlesem Leclercem, na kterého ztrácí pouhé 2 body.

Sdílejte na:
Zavřít