Pérez: Náš vůz může být v Malajsii jen lepší

Pérez: Náš vůz může být v Malajsii jen lepší

Nedělní závod v australském Melbourne jistě nebyl tím nejlepším začátkem kariéry Sergia Péreze u stáje McLaren. V kvalifikaci se Mexičan trápil a nepostoupil do druhé části, v závodě to nebylo o moc lepší, byť nakonec jen těsně nedosáhl na poslední bodovanou pozici.

Mexický závodník do letošní sezóny opravdu nevstoupil podle představ. Již od pátečních tréninků bylo jasné, že s formou McLarenu nebude vše zcela v pořádku. Kvůli špatné strategii v kvalifikaci nepostoupil Pérez ani mezi nejlepších deset. V závodě nakonec skončil jedenáctý.

„Byl to skutečně těžký závod,“ řekl pilot stříbrného šípu po Velké ceně v Albert Parku. „Bylo to opravdu vystřízlivění. Okruh nám ukázal, kde jsou naše slabiny. Jediné pozitivum je, že do Malajsie přijedeme s vozem, který už může být jen lepší.

Víme, že vůz nepatří mezi ty nejlepší, ale stále je tu velký prostor pro zlepšení se a my na tom musíme zapracovat již nadcházející závodní víkend. Aktuálně ztrácíme na konkurenty okolo dvou a půl sekund, to je příliš.“

Sergio Pérez hovořil také o strategii jednotlivých týmů a přiznává, že zvolit tu nejvhodnější bude v letošních závodech velmi obtížným úkolem.

„Práce s pneumatikami byla opravdu obtížná, je to další z věcí, na kterých musíme v příštích dnech zapracovat. Podstatné je, že se musíme naučit maximálně využít potenciál našeho vozu, což se nám dnes nepodařilo.

Jenson získal dva body, já ani jeden, ačkoli jsem byl v závěru závodu velmi blízko. Rozhodně to není výsledek, se kterým dnes můžeme být spokojeni, ale je potřeba koukat do blízké budoucnosti pozitivně.“

Britský Autosport se bývalého pilota stáje Sauber zeptal, co je v současné chvíli největší slabinou McLarenu. „Chybí nám přítlak, stabilita… Nejsou to ale jedna nebo dvě věci. Vůz zkrátka nyní není dostatečně rychlý, to je realita.“

Vzhledem k tomu, že se pravidla oproti loňskému ročníku příliš nezměnila, začala veřejnost spekulovat i o tom, že by se stříbrné šípy vrátily k loňské variantě monopostu. Tuto variantu ale Mexičan razantně popírá. „Není žádná možnost se vracet, musíme dát hlavy vzhůru a začít tvrdě pracovat na vývoji vozu letošního,“ uzavřel rozhovor Pérez.

Sdílejte na:
Zavřít