Pérez má obavy z rekordní 24 víkendové sezóny

Pérez má obavy z rekordní 24 víkendové sezóny

Mexický závodník, Sergio Pérez, nepatří mezi jediného závodníka, který má obavy z rostoucího kalendáře formule 1. Letos na závodníky čeká rekordní počet 24 závodních víkendů a Mexičan prohlásil, že to je „příliš mnoho“.

Už loňská sezóna byla rekordní s počtem 22 velkých cen, a to původní kalendář obsahoval 23 závodů, ovšem víkend na italské Imole se musel zrušit, kvůli extrémním záplavám. Letos bychom na Imole měli opět závodit a do kalendáře se vrátila i Velká cena Číny.

Rozšiřující se kalendář je částečně výsledkem finančního a obchodního růstu, kterého chce využít několik regionů.

Sergio Pérez se však minulý čtvrtek při představení nového monopostu Red Bullu vyjádřil, že má obavy z toho, jaké zdravotní dopady by mohl mít rekordní počet závodních víkendů nejen na piloty, ale také na celý paddock F1.

„Ano, je to příliš mnoho, víme, že je to příliš mnoho závodů. Víme, že to bude brutální kalendář pro všechny, kteří se na tomto sportu podílejí, a proto je důležité, abychom dokázali co nejlépe hospodařit s energií,“ řekl Sergio Pérez v reakci na kalendář 24 závodů.

„Jakmile sezóna začne, je opravdu důležité, abychom si ji dobře naplánovali a zajistili si, že zůstaneme co nejčerstvější. Během roku nás čeká hodně cestování, spousta závazků, ale hlavním cílem je prostě zůstat co nejsvěžejší a v co nejlepší kondici.“

„Myslím, že 20 závodů by bylo skvělých, víte, s udržením kvality, namísto kvantity, ale to není na mně, abych o tom rozhodoval.“

Mexický závodník se na toto téma vyjádřil již před koncem minulé sezóny v Abú Zabí. Stále si stojí za názorem, že kvalita vítězí nad kvantitou.

Závěr sezóny 2023 byl pro všechny účastníky kolotoče formule 1 náročný, když po VC Las Vegas následoval závod v Abú Zabí. Velký časový posun a nedostatek času se aklimatizovat vyvolal pochybnosti o nadcházející sezóně. I letos nás čeká na závěr hned trojice závodů ve třech týdnech – a to v Las Vegas, Kataru a Abú Zabí.

„Myslím, že poslední část sezóny byla super intenzivní, když jsme cestovali tam a zpět,“ sdělil Pérez v listopadu loňského roku.

„Množství závodů, je rozhodně na hranici možností, nejen pro jezdce, ale také pro všechny mechaniky. Myslím, že tento harmonogram musí být opravdu efektivnější.“

„A ano, snažit se o všechny v tomto světě mnohem více starat, víte, a moje hlavní starost je opravdu o mechaniky. Myslím, že se prostě musíme ujistit, že budeme dál podávat výkony a nebudeme prostě dělat spoustu závodů jen proto, abychom je dělali.“

Sdílejte na:
Zavřít