Fan-store.cz

Perez: Chci být mistrem světa

Perez: Chci být mistrem světa

Sergio Perez má pro budoucnost připravené velké plány – v roce 2015 by chtěl vyhrát svůj první závod a poté získat titul mistra světa.

Letos každý víkend usedá do vozu Force Indie a vypadá to, že mexický pilot dal zklamání v podobě vyhazovu z McLarenu za hlavu.

Tento rok získal jediné pódiové umístění týmu v sezoně a teprve druhé týmové pódium pro tým v celé jeho historii. Nyní je potěšen, že může na trati soupeřit se svým bývalým týmem.

Během posledních týdnů se váhy naklonily v prospěch McLarenu, který se posunul dopředu a nyní má na Force Indii náskok 34 bodů v souboji o páté místo v šampionátu konstruktérů.

Nicméně pódiové umístění v Abu Dhabi, posledním závodě sezony, by mohlo vše úplně otočit. Perez však umístění v TOP3 vyloučil, neboť dle něj Force India zaostává ve vývoji letošního vozu.

„Myslím, že to bude velmi těžké za normálních okolností udělat něco takového, nebo něco takového očekává,“ řekl Mexičan.

„Jsme docela pozadu. Nevyvíjeli jsme náš vůz tak dobře a rychle jako ostatní týmy, takže nám něco schází.“

Na otázku, zda za to můžou omezené zdroje týmu, odpověděl: „Přesně tak, to je ten problém. Prostě se nedá udržet to tempo ostatních.“

„Ale myslím, že náš boj s McLarenem ještě neskončil. Jsou třicet bodů napřed, což je hodně, ale v posledním závodě se to může otočit. Takže musíme nechat skloněné hlavy a pokusit se odvést co nejlepší práci.“

„Příští rok snad budeme schopni bojovat o vítězství v závodě, to by bylo úžasné. Tento rok jsme skoro vyhráli, protože jsme skončili na třetím za Mercedesy.“

Mladík nicméně přiznává, že konečným cílem pro něj zůstává mistrovský titul.

„Tento rok jsem se hodně naučil. Rostu jako pilot a je ve mně ještě hodně potenciálu. A chci být světovým šampionem. Pro to pracuje, takže snad v blízké budoucnosti můžu získat své první vítězství.“

Sdílejte na: