Pérez chce v Británii na pódium

Pérez chce v Británii na pódium

Mladičký mexický závodník věří, že by se ve Velké ceně Velké Británie na Silverstonu mohl dočkat svého třetího umístění na stupních vítězů v letošní sezóně.

Stáj Sauber míří do britské metropole s aktualizacemi pro svůj vůz C31, který má mj. upravený kryt motoru a celou zadní část vozu.

Pérez, který je v šampionátu na deváté pozici s devětatřiceti body, věří, že pokud se jim podaří využít potenciál jejich vozu, může z toho být třetí pódium v letošní sezóně.

„Myslím, že náš vůz bude velmi dobře připravený a rád bych zde bojoval o další stupně vítězů,“ říká mexický pilot před nadcházejícím závodem. „Podle mého názoru je předjíždění na tomto okruhu ještě těžší, než například ve Valencii, proto bude velmi důležité startovat z co nejlepší pozice.“

„Velká cena na okruhu Silverstone je pro mě osobně velmi speciálním závodem, jsou tu vášniví fanoušci a každý rok je tu neuvěřitelná atmosféra, navíc jsem tři roky bydlel v Oxfordu, takže mám v Anglii dost přátel.“

Pilot Sauberu velmi dobře ví, jaké to je na okruhu Silverstone vyhrát, triumfoval zde v sériích Formule 3 i GP2. „Mám tento okruh velmi rád, získal jsem zde vítězství v nižších sériích a loni jsem tu byl sedmý, což byl v roce 2011 můj nejlepší výsledek sezóny,“ těší se Sergio Pérez.

Sdílejte na:
Zavřít